15. září 2020: Sdělení – vyhlášení ředitelského volna na středu 16. září 2020

V pozdních odpoledních hodinách nám Okresní hygienická stanice Svitavy sdělila informaci o pozitivním výsledku testu na covid-19 u jednoho z našich žáků.

Na základě toho OHS Svitavy s okamžitou platností rozhodla o nařízení karantény pro všechny žáky třídy 1.A a pro 10 pedagogických pracovníků gymnázia. Doba trvání karantény byla prozatím stanovena do 18. září a její prodloužení bude odvislé od výsledku testů u skupiny osob, kterou OHS Svitavy definovala.

S ohledem na pozdní dobu, kdy nám byla tato informace sdělena, nejsme bohužel schopni organizačně zajistit okamžitý přechod na kombinovanou výuku k zítřejšímu datu. Proto na středu 16. září vyhlašuji z důvodu nenadálé situace ředitelské volno. Výuka je v tento den zrušena a není zajištěno ani stravování pro žáky.

Od čtvrtka 17. září bude probíhat kombinace prezenční a distanční výuky. Předpokládáme, že toto provizorní opatření bude trvat minimálně do 21. září.

Pro více informací sledujte prosím webové stránky školy a aplikaci Bakaláři (suplování a zprávy v systému KOMENS).

Omlouváme se za komplikace a prosíme o pochopení. Situaci řeší OHS Svitavy a o dalším postupu vás budeme informovat.

Mgr. Josef Dvořák