Znovu Katar – GISS 2025

Po roce jsme opět dostali nabídku účastnit se projektu GISS 2025 v Kataru.
Soutěžit budou projektové návrhy v rámci školy, z nichž můžeme vybrat až dva zástupce, kteří do 20. dubna představí svůj záměr v podobě videa (na projektu obvykle pracuje dvojice žáků). Práce na projektu bude probíhat do srpna 2024. V průběhu práce budou probíhat výběrová kola k finální selekci účastníků konference v Dauhá v únoru 2025.

Podmínky účasti:
– věk nad 16 let v únoru 2025 (a cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po únoru 2025)
– souhlas rodičů
– každý projekt musí mít svého zodpovědného mentora (učitele)
– ochota aktivně se účastnit a prezentovat svůj projekt na konferenci (platí i pro mentora, který by měl nabídnout workshop na konferenci)
– schopnost sehnat prostředky na zaplacení registračního poplatku na konferenci (5000 QAR = asi 31000 Kč za jeden projekt – jedná se o zlomek nákladů)

Projekty by se měly týkat cílů udržitelného rozvoje (SDG’s goals) OSN. Cílem je vymýšlet řešení s dopadem na lokální komunitu.

Informace můžete prozatím zjišťovat na oficiálních stránkách a u mně.

Schůzku potenciálních zájemců uděláme ve čtvrtek 21. 3. 2024 o velké přestávce v laboratoři biologie.