Závody pastičkomobilů

Pět nejúspěšnějších konstruktérek a konstruktérů z tercie představilo ve středu 16. listopadu své dovednosti při třídních závodech pastičkomobilů.

V projektu přibližujícím využití přeměn mechanické energie bylo úkolem navrhnout a sestrojit vozítko poháněné výlučně energií natažené pastičky na myši. Součástí závěrečného klání byla prezentace vytvořených modelů následovaná závody, ve kterých se měřil maximální dojezd a rychlost vozítek.

Cenu za suverénně nejdelší dojezd svého technicky dokonalého vozítka Mojacar si odnesla Jana Luňáčková, nejrychlejším vozítkem byl jednoznačně Minimouse Karolíny Krškové. Hodnotila se však také prezentace, ve které si suverénně vedl Matěj Zahálka, který nejlépe představil nejen vývoj a výhody svého vozidla, ale hned i marketingový plán dalšího rozvoje a zhodnocení svého výrobku a celé své firmy Markur – Engineering. První místo za na první pohled nejdokonalejší a nejpropracovanější design si odnesla Lotka Kučerová se svým speciálem nazvaným příznačně Klotka – pohřební služba, který disponuje i odnímatelnou karosérií. Speciální cenu konstruktérů si potom vysloužil Jáchym Švejda se svým Retropastičkomobilem využívajícím náhon na přední kola a doplněným nejen posádkou, ale i servisním nářadím na rychlou demontáž vozítka pro jeho bezproblémovou přepravu.

Srdečně gratuluji všem soutěžícím k dosaženým výsledkům s jejich fantastickými výrobky, děkuji ostatním zúčastněným za vytvoření skvělé atmosféry a kolegovi O. Klimešovi děkuji za pomoc s organizací a vyhodnocením projektu.

M. Jílek