Velké pIšQworkové úspěchy

Od října až do prosince probíhaly tradiční piškvorkové turnaje pod značkou pIšQworky 2023. Šlo již o 15. ročník této školní soutěže v klasické logické hře, na kterou vám stačí jen čtverečkovaný papír a tužka. No a letošní ročník byl pro naše studenty zdaleka ten nejúspěšnější ze všech!

Družstva ZŠ

Tým Česká (j)elita složený ze studentů kvarty (Michal Trávníček, Matěj Zahálka a Šimon Dudek) vyhrál nejprve okresní kolo, a pak také krajské kolo, čímž si kluci zajistili postup do republikového grandfinále družstev ZŠ. V něm po několika velkých dramatech obsadili úžasné 4. místo! Jejich spolužáci Petr Kysilka, Filip Mlynář, David Nunvář obsadili se svým družstvem 3. místo v okresním kole a 9. – 12. místo v krajském kole.

Jednotlivci

Další úspěchy přidali naši studenti v kategorii jednotlivců (kde soutěží studenti ZŠ i SŠ dohromady). V republikovém grandfinále byl na 7. místě Samuel Šafář a na 23. místě Michal Trávníček.

Družstva SŠ

V kategorii družstev SŠ jsme měli také dvojí zastoupení. Tým πškvorkeři (Samuel Šafář, Václav Šafář, Štěpán Šafář, Jan Motyčka a Vojtěch Král) vyhrál okresní kolo a v krajském kole jen těsně nepostoupil do finále, které zajišťovalo postup do republikového grandfinále. Nakonec z toho bylo místo čtvrté. Druhý tým s nejdelším názvem v historii „negativebplusorminusthesquarerootofbsquaredminusfouracovertwoa“, odkazující na výpočet kořenů kvadratické rovnice byl na 4. místě v okresním kole a na 9. – 12. místě v krajském kole. V něm se představili Pavla Šafrová, Agáta Sehnalová, Karolína Sochová, Michal Bulva a Zuzana Roušarová.

Děkujeme za reprezentaci školy a příští podzim zase s křížky a kolečky na viděnou!

Odkazy na výsledky a články

Okresní kolo družstev SŠ: https://pisqworky.cz/reporty/3048-jednou-remiza-vzdycky-remiza
Krajské kolo družstev SŠ: https://pisqworky.cz/reporty/3204-mozart-two-ovladl-dasak-a-na-vlne-symfonie-jede-do-brna

Okresní kolo družstev ZŠ: https://pisqworky.cz/reporty/3186-ve-svitavach-vitezi-ceska-jelita
Krajské kolo družstev ZŠ: https://pisqworky.cz/reporty/3200-souboj-uzenin-s-viteznou-odesel-tym-ceska-jelita
Republikové grandfinále ZŠ: https://pisqworky.cz/reporty/3231-mensa-4ever-bude-mit-uz-navzdy-stitek-na-putovnim-poharu

Republikové grandfinále jednotlivců: https://pisqworky.cz/jednotlivci/3610