Projektový den s AJ v Praze

V pátek 23. února jsme se vydali na projektový den do Prahy, kde nás čekal program plný především angličtiny, ale samozřejmě i krás našeho hlavního města. Po klidné cestě, během které většina studentů dospávala brzké ranní vstávání, jsme se z nádraží prošli k Obecnímu domu. Tam nás očekávali tři průvodci z jazykové školy TANDEM, rodilí angličtí mluvčí žijící v Praze, se kterými jsme měli strávit dopoledne. Rozdělili jsme se do tří skupin a následující hodinu a půl se procházeli Starým městem, a poslouchali komentáře našich průvodců. Vyprávěli nám o architektuře staveb, o kultuře, historii, a nechyběly ani staré legendy, některé z nich jsme ve skupinkách improvizačně zinscenovali. Ač byl výklad o Praze zajímavý, bylo pro nás trochu zvláštní být v roli posluchače, když jsme Češi my a cizincům bychom toho mohli říci mnohdy více než oni nám. Intenzita tohoto pocitu se ovšem odvíjela dle povahy a přístupu konkrétního vypravěče, například na George očekávajícího naše wooow po každé jím pronesené větě asi jen tak nezapomeneme.

Po procházce jsme nasedli do tramvaje, užívali si krásného výhledu a dojeli až na stanici Malovanka, nedaleko našeho dalšího cíle. Tím bylo kino Dlabačov, stojící vedle hotelu Pyramida. Těšili jsme se na divadelní představení 1984, inspirované knihou George Orwella, jak jinak než angličtině. Pět herců nás rychle vtáhlo do děje a početnému publiku přiblížilo, oživilo, či poprvé otevřelo Orwellův dystopický svět. Ač jsme už někteří byli unavení a teplo sálu lákalo ke zdřímnutí, přestávka nás probrala a představení jsme úspěšně absolvovali.

Poté jsme opět tramvají dojeli na Národní třídu, kde jsme se rozešli do všech stran. Většinou pro teplý oběd, ale my, které maminky dostatečně vybavily, jsme vybrali útulné knihkupectví, kde jsme mezi knížkami, deskami a plakáty strávili volný čas. Sice jsme se trochu zapomněli a na sraz ke koni na Václavák museli utíkat, ale za naše úlovky to stálo.

Příjemně utahaní jsme naše dojmy a zážitky probírali ve vlaku cestou domů, která nám po dlouhém dni rychle utekla. Výlet byl příjemným zpestřením našeho týdne a za všechny zúčastněné studenty děkujeme paním učitelkám za zorganizování.

Za třídy 6P a 2A Dorota Maděrová a Lucie Kotvová