Tak jsme tady aneb úspěchy v soutěžích z českého jazyka

Letošní jarní měsíce byly velmi úspěšné i pro studenty, kteří našli zalíbení v literatuře a mateřském jazyce. „Tak jsem tady“ – téma tradiční krajské literární soutěže O pardubický pramínek inspirovalo mnoho našich studentů k sepsání originálních literárních prací. Děkujeme jim tímto za účast a gratulujeme ke skvělým výsledkům.

II.kategorie 1. místo Ivan Tišl (sekunda)

III.kategorie 1. místo Štěpán Jandl (tercie), 3. místo Lota Kučerová (tercie)

IV.kategorie 1. místo Jáchym Chadima (sexta), 2. místo Kryštof Klepárník (kvinta)

25. dubna se v Pardubicích konalo krajské kolo olympiády z českého jazyka, ve kterém se v I. kategorii opět na 1. místě umístil talentovaný Štěpán Jandl z tercie, a postupuje tudíž do kola celostátního. V něm na něj čeká týdenní soustředění ve Stráži nad Nežárkou.

Velkým úspěchem je i 5. místo, které získala Jana Hradecká z kvinty, a 8. místo, jež náleží Dorce Maděrové, taktéž kvintánce. Obě děvčata překvapila zvláště proto, že v jejich II. kategorii soutěžili studenti prvních až čtvrtých ročníků středních škol.

Štěpáne, gratulujeme a přejeme hodně štěstí v celostátním kole! Blahopřejeme i oběma děvčatům a věříme, že nás v budoucnu ještě překvapí.

Zdena Kleinová