Současné taneční trendy

V úterý 31. října se uskutečnil workshop Bc. MgA. Natálie Erbesové pro studenty 5. P a 1. A, jehož cílem bylo seznámit studenty s aktuálními přístupy ve sféře klasického a současného tance. První část sestávala z debaty týkající se obeznámenosti studentů s uměleckým tancem a jejich vztahem k němu. Hovořili o zhlédnutých inscenacích či preferovaných tanečních žánrech. Druhá část spočívala v seznámí studentů s institucemi, do kterých mohou na současný i klasický tanec vyrazit v rámci ČR. Dále vysvětlení rozdílu mezi kamennými divadly a nezávislými scénami včetně pochopení rozdílu mezi sociálně-právním statusem tanečníka kamenného divadla a tanečníka na volné noze. Následoval přehled nejvýraznějších festivalů v širokém spektru pohybového divadla (tanec, pantomima, nový cirkus) a přehled výrazných tuzemských souborů a umělců. Závěrečná část nabídla rozbor aktuálních trendů a autorských přístupů v oblasti klasického a současného tance ve světě i u nás včetně video ukázek.