PROJEKTOVÝ DEN MIMO ŠKOLU

V pátek 5. listopadu jsme se, studenti 3.A a část studentů z 2.A, spolu s paní učitelkou Zuzanou Machkovou, Jarmilou Borovskou a Jarmilou Šťastnou zúčastnili projektového dne mimo školu v Brně. Součástí byla návštěva putovní panelové výstavy v rámci kulturního dědictví UNESCO – Slavní „čeští“ Rakušané. Výstava se konala v zahradě vily Löw – Beer, hned v sousedství slavné vily Tugendhat, a byla věnována 50 – ti nejvýznamnějším rakouským osobnostem českého původu anebo s významným vztahem k českému prostředí a kultuře. Po zhlédnutí poutavé výstavy jsme se přesunuli do kina ART, kde jsme se v rámci festivalu německy mluvených filmů „Das Filmfest“ zúčastnili představení filmu „Als Hitler das rosa Kaninchen stahl“. Jde o úspěšnou adaptaci stejnojmenného románu Judith Kerr. Děj filmu je situován do roku 1933, kdy se k moci v Německu dostali nacisté. Rodina malé Anny Kemper, žijící v Berlíně, je nucena uprchnout přes Curych a Paříž až do Londýna. Film nahlíží očima dětí na problematiku židovské emigrace během nástupu Hitlera k moci. Film oscarové režisérky Caroline Linkové byl poutavý a velmi se nám líbil. Po filmu následovala beseda s paní Mgr. Janou Helbichovou.

Eliška Nykodýmová, 3.A