Programování, roboti a 3D tisk – to všechno je super zábava!

Datum a čas události:

Úterý, 16. říjen 2018 – 16:3018:30

Nevíte, co s volným časem? Pojďte si k nám do školy „zaprogramovat“. Cože? Že je programování nuda? Ale kdepak! Je to super zábava! Nevěříte? Přijďte se přesvědčit na workshop, který jsme pro vás v rámci evropské kampaně CodeWeek připravili ve spolupráci s Městskou knihovnou Polička. Zjistíte, že s roboty se dá nejen hrát, ale můžete se s nimi i vzdělávat, a to klidně už od školky. Zkusíte si také naprogramovat malý levný mikrokontrolér (Arduino), kterým můžete lehce ovládat třeba svůj skleník, topení, bránu nebo čerpadlo, nebo si jen tak hrát a rozsvěcovat barevná LED světélka. Jako pomyslná třešnička na dortu na vás čekají naše 3D tiskárny. Možná zjistíte, že 3D tiskárna je něco, co se opravdu hodí, a navíc že to nemusí být nijak závratně drahé zařízení.

Program je určen žákům i široké veřejnosti a není věkově omezen. Pro účast nejsou třeba žádné předchozí znalosti z programování či robotiky.

Vzhledem k omezené kapacitě je třeba se na akci registrovat na https://goo.gl/forms/qa7XhPhzB7ue8BzY2