Polička – daruji (aneb daruji poličku)

Taky se vám doma válí pár věcíkteré už nepožíváteale je vám líto je vyhodit? Peníze za to nechceteklidně to dáte někomu i zadarmohlavně když to udělá radost. V tom případě má pro vás Tereza Přívětivá ze septimy řešení! V rámci své ročníkové práce v profesní geografii totiž na facebooku založila novou skupinu Polička a okolí – DARUJI fungující na principu darování věcíkteré už nepotřebujeteale někomu jinému můžou ještě posloužit.

Mohou to být hrníčkyoblečenínepotřebná učebnicenářadí náušnicebotypřebytky ze zahrádkynebo třeba kalendář na tento rokkterý se nevejde na stěnu.

Jak na to?

Je to jednoduché – stačí se přidat do skupiny a předmětkterý chcete poslat dál jen nafotitpopsat a vložit na facebookový profil skupiny. Pak už stačí jen vyčkat na reakce zájemců a vybrat sikomu chcete věc dát.

K čemu je to dobré?

  • Můžeme se učitže není vždy nutné mít vše nové – použité věci nám mohou mnohdy udělat stejnou službujako ty právě koupené.
  • Učit se můžeme i skromnosti a štědrosti – není třeba mít všechno a není třeba všeco nepotřebujemeprodávat.
  • Každý se může dostat do situacekdy něco potřebujeale nemá možnost si to koupit. Moci přijmout dar může být pro někoho taky dar.
  • Lidé se při předání zboží seznámí a kdo vítřeba díky skupině vzniknou i nová přátelství.  
  • Společně tak můžeme předejít hoře zbytečných odpadků a zdánlivě nepotřebným věcem vdechneme „druhý život“.

Kdybyste se rozhodli do skupiny připojitnejenže pomůžete Tereze s její společensko-geografickou pracíale především uděláte i dobrou věc.