pIšQworkový podzim

Také v aktuálním školním roce proběhla na podzim školní soutěž v piškvorkách (https://pisqworky.cz/), do které se zapojily stovky týmů z celé České republiky i Slovenska. Soutěž byla tentokrát rozdělena na tři kategorie – jednotlivci (ZŠ a SŠ dohromady), týmy ZŠ a týmy SŠ. Ve všech kategoriích měla naše škola úspěšné zastoupení.

Když se řeknou piškvorky, mnoho z nás si řekne, že „na tom přece nic není“. Účastníci turnajů by vás ovšem hned vyvedli z omylu. Ostatně někteří z vás se o tom mohli přesvědčit při dni otevřených dveří našeho gymnázia. Pojďme ale k samotné soutěži.

Kategorie jednotlivců

Kategorie jednotlivců byla rozdělena do tří úrovní. První dvě se konaly online a až závěrečné grandfinále pro 32 nejlepších bylo prezenčně. Do druhé úrovně mezi 100 nejlepších postoupili Václav Šafář, Samuel Šafář a Stanislav Grubhoffer. Poslednímu jmenovanému se následně podařilo postoupit i na zmíněné grandfinále, ve kterém obsadil skvělé 10. místo.
Odkaz na turnaj: https://pisqworky.cz/jednotlivci/2910

Kategorie týmy ZŠ

V okresním kole nedali terciáni nikomu šanci a obsadili první dvě místa, která znamenala postup do kola krajského. V něm jeden z týmů až do posledního kola bojoval o druhé místo, které by znamenalo postup do závěrečného grandfinále. To se nakonec nepodařilo, ale i tak si jeden z našich týmů odvezl pohár za třetí místo, druhý tým skončil desátý.
Odkaz na okresní turnaj: https://pisqworky.cz/turnaje-zs-ot/2711
Odkaz na krajský turnaj: https://pisqworky.cz/turnaje-zs-kt/2918

V této kategorii proti sobě soutěžily tříčlenné týmy. Naše týmy byly složeny ze studentů tercie – Matěj Zahálka, Štěpán Jandl, Šimon Dudek, Jakub Klimeš, Robin Ondrůch, Michal Trávníček a Petr Kysilka.

Kategorie týmy SŠ

Opět dva týmy, tentokrát pětičlenné, reprezentovaly naše gymnázium v kategorii středních škol. Zkušený tým Pyshkworkeři studentů oktávy – Stanislav Grubhoffer, Jakub Andrlík, Dominik Šmíd a Aneta Kastnerová – doplnil ještě Samuel Šafář z kvinty. Premiéru si letos odbyl tým Lobotomové studentů prvního ročníku – Jindřich Dočekal, Václav Šafář, Pavla Šafrová, Karolína Sochová a Agáta Sehnalová.

Okresní kolo bylo opět v naší režii, Pyshkworkeři zvítězili a Lobotomové brali třetí místo. Oba týmy tak postoupily do krajského turnaje. Tím bez jediné porážky projeli Pyshkworkeři, a uzmuli tak pro sebe vítězství a jediné postupové místo na grandfinále.

V grandfinále, které se konalo na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, soupeřilo nejlepších 21 týmů z Česka a 3 týmy ze Slovenska. Náš tým měl na začátku smůlu na silné soupeře (v prvních dvou kolech narazil na v konečném pořadí 3. a 4. tým), poté se ovšem oklepal a nakonec získal pěkné 15. místo.

Odkaz na okresní turnaj: https://pisqworky.cz/turnaje-ss-ot/2511
Odkaz na krajský turnaj: https://pisqworky.cz/turnaje-ss-kt/2936
Odkaz na grandfinále: https://pisqworky.cz/turnaje/2949
Online stream z grandfinále: https://www.youtube.com/watch?v=v55zfyY9ljk

Fotky