Pardubické střípky

Ve čtvrtek 23. listopadu 2017 se v Kašparově sále Krajského úřadu Pardubice uskutečnilo slavnostní předávání cen v literární a výtvarné soutěži Pardubické střípky, kterou vyhlašuje Krajská knihovna Pardubice.
Téma letošního ročníku bylo „Velké překvapení“. Naši školu reprezentovali především studenti nižšího gymnázia. Výsledková listina pro nás ale žádným velkým překvapením nebyla. Ve svých kategoriích literární části opět zazářily již zkušené autorky – Klára a Anna Pallovy. Klára (4.P) obsadila 3. místo mezi 55 soutěžními příspěvky a Anna (2.P) 1. místo mezi 33 příspěvky. Celkem se literární soutěže zúčastnilo 161 studentů.
Ve výtvarné části zaujala porotu Bára Báčová (5.P) obsadivší 1. místo ve své věkové kategorii. Bára se soutěže také neúčastnila poprvé, i když v minulých letech několikrát bodovala v literární části. Děvčatům k jejich úspěchu gratulujeme! Za účast v soutěži děkujeme i těm, jejichž jména se neobjevila na prvních třech oceněných místech a věříme, že své literární pokusy nevzdáte a zazáříte třeba na jaře v neméně prestižní soutěži O pardubický pramínek.

M. Šplíchalová