Otevřená věda 2021 – Buď hrdinou své doby, vědecké stáže pro talentované studenty

Milí studenti, cítíte svůj talent a máte chuť se zapojit do praktického výzkumu? Akademie věd ČR vám nabízí možnost vědeckých stáží. Předávám vám informace od týmu Otevřené vědy:

Vědecké stáže nabízejí bezplatně talentovaným studentům středních škol z celé republiky příležitost zapojit se do praktického výzkumu přímo na pracovištích Akademie věd ČR pod vedením českých i zahraničních vědecko-výzkumných pracovníků. Cílem vědeckých stáží je umožnit studentům získat zkušenosti z vědecké praxe a podpořit jejich zájem o vědu a badatelské obory. Díky získaným zkušenostem se studenti účastní různých tuzemských i mezinárodních soutěží, veletrhů a konferencí, mají také vysokou úspěšnost při přijímacích zkouškách na VŠ u nás i v zahraničí.

Studenti si mohou vybírat témata z oblasti biologie, chemie, fyziky, techniky, historie, filozofie a mnoha dalších.

Přihlašování na stáže je možné do 30. listopadu 2020.  Podmínky přihlašování a více informací naleznou studenti na našich stránkách www.otevrenaveda.cz

Chtěli bychom Vás touto cestou požádat o sdílení a šíření této nabídky studentům Vaší školy.  Na webu a sociálních sítích můžete informaci sdílet i s obrázky, které jsou ke stažení zde http://www.otevrenaveda.cz/cs/staze-pro-studenty/media/

V případě jakýchkoliv dotazů, neváhejte se  obrátit na tým Otevřené vědy.

Email: vseteckovaatssc [dot] cas [dot] cz
Web: www.ssc.cas.cz