Naši studenti převzali zlatou Cenu vévody z Edinburghu

19. 10. 2018 se v Praze v Profesním domě Matematicko-fyzikální fakulty předávala prestižní zlatá ocenění Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Naši studenti zde ve společnosti studentů z mnoha prestižních škol, jako například International School of Prague, nemohli chybět.  Jednalo se o 7 žáků z naší školy, jmenovitě Magdalenu Dusovou, Ester Plecháčkovou, Hedviku Kynclovou, Kateřinu Justovou, Moniku Trnovou, Šárku Vomočilovou a Tadeáše Matouška. Hedvika Kynclová a Ester Plecháčková naši školu výborně reprezentovaly také díky svému pěveckému vystoupení v rámci slavnostní ceremonie. Slavnostního ocenění se včetně mnoha významných hostů zúčastnil také velvyslanec Velké Británie Mick Archer MVO, z jehož rukou studenti cenu přebírali.

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu má dlouholetou tradici po celém světě a poskytuje možnost neformálního vzdělávání, které se studentům na naší škole touto cestou nabízí. Účastnící se mohou zlepšovat ve čtyřech oblastech, jako je talent, sport, dobrovolnictví a dobrodružná expedice. Ti, kdo prošli touto formou neformálního vzdělávání, potvrdí, že cesta to není snadná. Vyžaduje zejména odhodlání a vytrvalost. Studenti tak nejen posílí své dovednosti v různých oblastech volného času, ale také pracují na svém osobním rozvoji. V rámci přijímacího řízení navíc k DofE přihlíží většina zahraničních univerzit či zaměstnavatelů.