Malach – národní soutěž v tvorbě komiksu

V pondělí 29. ledna 2018 se vydali studenti tercie Stanislav Grubhoffer a Samuel Mašek  do Prahy do budovy Matematicko-fyzikální fakulty, aby si převzali ceny za třetí místo v celostátní soutěži Malach.

Kluci si na začátku své práce poslechli příběhy tří lidíkteří prožili 2. světovou válku. Následně si jeden z příběhů vybrali a na jeho motiv zpracovali komiks. Vytvořená díla pak poslali do Prahy ke zhodnocení. Porotci se shodli na společném třetím místě obou studentů poličského gymnázia.

A co na soutěž říkají Sam a Standa?

1. Byly příběhypodle kterých jsi tvořil komikszajímavé a který z nich sis vybral?

SM: „Jobylo to zajímavéhezky se to poslouchalo. Já jsem si vybral příběh o životě pana Jana Orlíkakonkrétně část o jeho cestě z Ostravy do Polska.“

SG: „Určitě by stálo za to poslechnout si je ještě jednou. S výběrem jsem však neváhal. Vybral jsem si vyprávění paní Zuzany Růžičkovéprotože její příběh byl nejzajímavější. Pěkně popsala život v Terezíněkterý jsem chtěl v komiksu ztvárnit.

2. Kolik času ti to zabralo?

SM: „Asi  6 nebo 7 hodin.“

SG. „Minimálně 17 hodin jsem nad tím strávil.“

3. Co ti dala a co ti vzala účast v této soutěži?

SM: „Vzala mi docela dost času a dala mi výlet do Prahy.“

SG: “ Vzala mi hodně časuale díky té příležitosti jsem se dozvěděl zase něco nového.“

zpracovaly: Kateřina Kotvová a Bára Vltavská