Letošní středoškolský atletický pohár přinesl bramborové medaile

Jako každý rok, tak i letos, jsme se vydali dne 19. 9. 2019 s dvaadvacetičlennou výpravou studentů a studentek nejdříve do Litomyšle na okresní kolo středoškolského poháru v atletice. Ambice byly velké zvlášť poté, co jsme loni nakonec po zaslouženém postupu v obou kategoriích do krajského kola neodjeli z důvodu exkurze do Anglie. Dívčí tým tentokrát ve složení Mourová, Nováková, Švábová, Kršková, Blandová, Raaschová, Svobodová M., Kotvová, Andrlová A.M., Lopourová, Findejsová nakonec skončil na 4. místě s 52bodovou ztrátou na bronzovou medaili. Chlapcům se zadařilo a zajistili si svými výkony jistý postup do krajského kola, které se konalo dne 24. 9. 2019 ve Svitavách. (číst dál)

Po srovnání celkového počtu získaných  bodů s dalšími postupujícími týmy z ostatních okresních kol jsme do kraje vstupovali v roli favorita, a tedy i s velkou nadějí, že nějaká medaile určitě bude. Chtěli jsme každopádně potvrdit svoje výkony z okresního kola, nejlépe ještě zlepšit, a tím zvednout celkové skóre. To se povedlo, nicméně nakonec pouhé 2 body nás dělily od bronzové medaile, a ani stříbrná by nebyla nereálná (rozdíl 64bodů), viz výsledky. Družstva na těchto místech byla opravdu velmi vyrovnaná. Černý Petr padl bohužel na nás, a tak jsme odjeli bez medaile. Škoda, kluci by si ji rozhodně zasloužili a určitě by jim moc slušela. Zklamaní jsme trochu byli, ale i tak jsme odcházeli s dobrou náladou a taky s vidinou, že příští rok se o zisk některé z medailí opět pokusíme. Družstvo na to totiž stoprocentně máme. Složení chlapeckého týmu: Tůma, Pospíšil, Čáslavský, Boštík, Sodomka, Nunvář V., Nunvář O., Mládek, Drašar, Prokopec, Čori (krajské kolo) Jelínek J., Tengler, Pejchar, Jílek J. (okresní kolo)

Všem zúčastněným patří velký dík za to, že se snažili o co nejlepší výkony, vzájemně si fandili a chtěli podpořit svůj tým. Byla radost se na naše atlety a atletky dívat. Takže zase za rok.