Jak jsme ochutnali adventní Vídeň

V pátek 13. prosince odjelo 38 studentů na dvoudenní poznávací zájezd do Vídně, města, které již desetkrát vyhrálo v mezinárodní anketě „Nejpříjemnější město k žití“.

Nevyspalí, ale plni očekávání jsme vystoupili dopoledne na Hlavním nádraží ve Vídni a náš dvoudenní maratón za pamětihodnostmi Vídně, proložený „občerstvovacími zastávkami“ na vánočních trzích, mohl začít.

Téměř každý předmět měl v našem programu alespoň malou ochutnávku: Historické budovy jsme obdivovali v centru města, o životě Habsburků jsme si poslechli na zámku Schönbrunn, milovníci biologie a výtvarného umění navštívili přírodovědné a Uměleckohistorické muzeum. Na zámku Belveder jsme se seznámili s tvorbou G. Klimta a dalších umělců a ani moderní netradiční stavební architekturu F. Hundertwassera, která neuznává přímou čáru, jsme si nenechali ujít.

Také tělesná výchova nezůstala zkrátka – stále více oblíbené bruslení před vídeňskou radnicí jsme si užili i my v pátek v pozdních večerních hodinách. V kombinaci s adventním trhem před radnicí a nádhernou vánoční výzdobou to byla ta pomyslná třešnička na dortu.

Příjemná atmosféra Vídně, pohodoví lidé a pocit bezpečí i v nočních hodinách připsal od nás tomuto městu další pomyslné body do mezinárodní ankety.