Global Innovation and Sustainability Summit, Doha, Qatar

Možnost zúčastnit se setkání středních škol v Katarském Dauhá vyplynula z naší dlouhodobé participace na mezinárodních konferencích LIYLS (The Loudoun International Youth Leadership Summit) v on-line i off-line prostředí.

Konference byla organizovaná pod záštitou Qatar Foundation, která je zřizovatelem mezinárodní školy Qatar Academy Al-Wakra. Na instagramu školy si můžete prohlédnout i pár videí.

Nabídka zúčastnit se zněla až neuvěřitelně a předcházela jí dlouhá cesta. Nelehkým systémem několika výběrových kol nakonec prošli žáci 2.A Jaroslav Řehulka a Jakub Trmač se svým projektem na téma zachytávání srážkové vody, jako jednoduchého kroku, uplatnitelného snadno a jednoduše v komunitách na celém světě.

Cesta do Kataru se začala rýsovat v listopadu 2022. Den odletu byl stanoven na 1. 3. 2023 a naše putování začalo. První dny byly věnovány poznání jazyka a kultury, seznamování studentů i učitelů z dvaceti škol z celého světa. Studenti se účastnili workshopů na Bin Khalifa University i v technologickém parku. Hlavním cílem bylo, vzájemně se poznat a diskutovat nad tématy udržitelnosti.

Příští zprávu vám přinesou Jarda a Kuba přímo z toho, jak sami viděli svou účast na setkání.