Esej Barbory Štěpánkové ze 7. P získala Cenu Bronislavy Müllerové

V pátek 12. dubna 2024 proběhlo v sále Dietrichsteinského paláce Moravského zemského muzea v Brně slavnostní předávání Cen Bronislavy Müllerové. Soutěž již 18. rokem vyhlašuje Vzdělávací nadace Jana Husa, letos se k ní připojila i Společnost Ferdinanda Peroutky. Tímto způsobem jsou připomínány zásluhy žen a mužů – málo známých, a dnes už téměř bezejmenných, kteří se podíleli na tvorbě, technické produkci, reprodukci a distribuci nepovolených tiskovin (tzv. samizdatu) v době nesvobody v letech 1948 – 1989. Soutěž je určena pro studenty středních škol, kteří prokážou svou literární prací libovolného žánru schopnost samostatného přemýšlení a citlivosti k otázce svobody slova. S esejí na téma Svoboda projevu, nebo nepřátelská propaganda? se zúčastnila i Bára Štěpánková ze septimy, její text byl odbornou porotou vybrán mezi nejlepší. Blahopřejeme!