ERASMUS+ v Irsku – den druhý

Po rozjížděcím prvním dni kurzu nám lektor dnes předával své zkušenosti z oblasti komunikace a prezentačních dovedností. Stálo to za to. Pro většinu učitelů to nebylo nic nového, ale zlepšení svých dovedností, uvědomění si chyb, které při předávání informací většinou děláme, přínosné. Řešili jsme také problematiku motivace studentů a metody, jak zapojit do práce ve skupinách různé typy žáků, vše na modelových příkldech, které jsme řešili. Zajímavá byla výměna zkušeností mezi učiteli zrůzných států i úrovní škol.

Odpoledne byla na programu prohlídka centra Dublinu s místním průvodcem, i když trošku omezená dnešní mávštěvou prince Wiliama s manželkou. Byly tu celkem velké policejní manévry a pár ulic dokomce uzavřených.