Erasmus + v Lužici

Díky programu Erasmus+ byl nám, němčinářům z kvarty, nabídnut týdenní pobyt v Německu s návštěvou partnerské školy ve Schleife. Společně s paními učitelkami jsme neváhali a v neděli 2. 6. 2024 vyrazili vstříc nabitému programu do oblasti Lužice.  

Náplní našich dní bylo poznávání tamějších krajin i zvyklostí, prohlídka již zmiňované školy, seznamování se s německými vrstevníky a společné aktivity. Měli jsme možnost vyzkoušet si třeba vodní lyže nebo naši zručnost v pádlování. Jednou ze zastávek byl i obrovský aquapark Tropical Islands blízko Berlína, který jsme také navštívili a prohlídli si tak i top spoty německé metropole. 

Celý týden jsme byli ubytováni v chatkách v krásném resortu, kde nejenže nám připravovali výborné snídaně a večeře, ale byl tu i velký prostor pro volnočasové aktivity, například hřiště na beach volejbal či fotbal, bazén, stolní tenis atp.  

Velký dík patří všem, kdo nám umožnili tuto cestu: skvělému panu řidiči a paním učitelkám, které to s námi neměly vždy nejjednodušší, panu řediteli německé školy za velmi příjemné přijetí. Myslím si, že celý výlet se doopravdy vydařil a odvážíme si spoustu zážitků, vzpomínek a třeba i motivaci do dalších hodin němčiny tady v Poličce. 

Veronika Jílková, 4P