Dvě stříbra – úspěch studentů ve Středoškolském atletickém poháru

Po roční pauze jsme se za teplého, slunného počasí vydali ve čtvrtek 20. 9. 2018 s dvaadvacetičlennou výpravou studentů a studentek naší školy měřit síly s ostatními školami ze svitavského okresu v rámci středoškolské atletiky do Litomyšle. Jedenáct děvčat si mezi sebou rozdělilo disciplíny: běh na 60m, 200m a 800m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí a štafetu 4 x 200m. Chlapci měli disciplíny obdobné, jenom  běh na 200m vystřídal běh na 400m a místo běhu na 800m chlapci zdolávali běh na 1500m. Každý ze zúčastněných se snažil předvést co nejlepší výkon, dařilo se, padly i osobní rekordy, a to vše se projevilo v celkovém hodnocení (viz výsledky). Oba týmy nakonec skončily na krásném a zaslouženém druhém místě – děvčata za týmem z pedagogické školy z Litomyšle a chlapci za družstvem gymnázia z Moravské Třebové. I tak jsme postoupili do krajského kola, které se koná v úterý 25. 9. 2018 v Pardubicích. Tento termín se bohužel kryje se zájezdem do Anglie a někteří naši sportovci  nemohou tím pádem do atletického klání zasáhnout. Vzhledem k tomu, že do krajského kola, kde je potřeba výkony spíše překonat, nebo aspoň potvrdit, bychom hůře hledali adekvátní náhrady, rozhodli jsme se přenechat postup týmům z třetí pozice, a to vojenské škole v Moravské Třebové. Ty přislíbily, že budou závodit i za nás.

Děkuji všem za účast, předvedené výkony a za příjemně strávený sportovní den.

Výsledky

Sestava dívek: Jana Jílková, Žaneta Petrásová, Hedvika Kynclová, Natálie Šafářová, Vendula Nováková, Daniela Švábová, Martina Blandová, Johanna Raaschová, Anna Marie Andrlová, Kateřina Němcová, Barbora Košňarová

Sestava chlapců: Ondřej Poul, Vojtěch Drašar, Matěj Pražan, Jiří Mládek, Patrik Čori, Ondřej Nunvář, Jaroslav Drašar, Jan Pospíšil, David Zahradník, David Čáslavský, Jiří Tůma