Stejně jako samotný program DofE, i náš již tradiční Den s DofE nabídl studentům pestrou paletu workshopů, ze kterých si mohli vybrat podle svého zájmu. A nejen to – kolegyně a DofE koordinátorka Jennifer Ontko ve spolupráci s Marií Andrlíkovou připravily úvodní „wake-and-shake“ Footloose Dance, kterým celé dopoledne odstartovalo.
Během přestávky si studenti mohli poslechnout rozhovory s popularizátorem vědy a kosmonautiky Janem Spratkem, psycholožkou Evou Frýbortovou a skupinou studentů, kteří se letos zúčastnili konference LIS v USA. Představili se nám také letošní úspěšní dofáci a expedičníci. Nechybělo ani občerstvení v DofE bufíku.
Letos jsme přivítali hosty z gymnázií v Jevíčku, Litomyšli, Hostinném, Žďáru nad Sázavou a ze SPŠ ve Vysokém Mýtě, což byla výborná příležitost k výměně zkušeností při setkání DofE vedoucích v době konání prvních workshopů. Tohoto setkání se zúčastnili také pan radním pro oblast školství Pardubického kraje Josef Kozel a ředitelka DofE v České republice Gabriela Drastichová, jimž bychom chtěli poděkovat za jejich návštěvu a podporu.
Atmosféru Dne s DofE nejlépe ilustrují fotografie, za které děkujeme kolegovi Michalu Škavradovi.
Za tým DofE Barbora Pejcharová