Aktuální informace o studiu na VŠ pro letošní i budoucí maturanty

Maturanti!

         Uvažujete o další přihlášce na VŠ? Hledáte fakultu, kam se můžete ještě letos dostat bez přijímací zkoušky ve 2. kole přijímacího řízení? Přejete si najít vzorové testy k přijímacím zkouškám VŠ? Potřebujete poradit v případě, že nesložíte úspěšně maturitu nebo obdržíte zprávu o nepřijetí na VŠ?

Budoucí maturanti! Uvažujete o tom, přihlásit se  do přípravných kurzů na VŠ?

Pak hledejte informace na: infoatkampomaturite [dot] cz www.kampomaturite.cz 

Výběr informací z květnového čísla Kam po maturitě:

V květnu mohou studenti podat přihlášku na 7 fakult veřejných vysokých škol. 2. kola příjmu přihlášek na další měsíce vypsala například Fakulta životního prostředí ČZU, Fakulta stavební ČVUT, Filozoficko-přírodovědecká fakulta SLU, Ekonomická fakulta TUL, Fakulta zdravotnických studií UJEP, teologické fakulty UK nebo Přírodovědecká fakulta UPOL. Některé školy prodloužily termín pro podání přihlášek v 1. kole. Aktuální data studenti naleznou také v kalendáři.

15. – 17. května proběhne v pavilonu P brněnského výstaviště 3. ročník veletrhu Věda Výzkum Inovace. Pozvánku na něj studenti obdrželi v dubnovém čísle časopisu (v elektronické podobě zde). U pozvánky je uveden také odkaz na vstupenku zdarma pro všechny čtenáře.

Až do 14. května soutěžíme o 5 knih z nakladatelství Portál Nenechte se vyrušit, informace o soutěži najdete zde.

Řada studentů má obavy z obtížných přijímacích zkoušek, pravidelně tedy sledujeme ty fakulty veřejných VŠ, kam se studenti dostanou bez přijímací zkoušky. Nově zde zájemci najdou právě 2. kola přijímacího řízení

I letos mohou maturanti stahovat testy CERMAT ke státní maturitě na našem webu – nechybí zde ani zadání písemných prací z ČJ z dubna 2018.

Studentům doporučujeme také další aktualizované články: