Aktualizované informace ředitele školy ke stávce 6. 11. 2019

Vážení rodiče,

na středu 6. listopadu 2019 vyhlásil Českomoravský odborový svaz pracovníků školství jednodenní stávku za navýšení platů pedagogických pracovníků.

I přes postupný nárůst mezd ve školství (často ne zcela správně prezentovaný veřejnosti) je patrná nespokojenost učitelů s jejich platovým ohodnocením, a proto respektuji rozhodnutí pedagogů gymnázia, kteří se rozhodli ke stávce připojit.

Uvědomujeme si, že ohlášení stávky přichází na poslední chvíli a může Vám způsobit komplikace.  Z tohoto důvodu je pro žáky nižšího gymnázia zajištěna náhradní výuka v následujícím rozsahu

Žáci nižšího stupně gymnázia (prima – kvarta)

• workshop v Centru technického vzdělávání v Městské knihovně Polička
  • beseda Před tabulí – z indického deníku Jany Mackové (povídání o životě v chudém státě Biháru, o indickém školství, o životě obyčejných lidí, jiném myšlení i rozdílném přístupu k životu)
  • workshop z oblasti geografie
  • anglická konverzace s rodilou mluvčí

Vyučování začíná v obvyklý čas a končí po čtvrté vyučovací hodině v 11:35. Školní stravování je pro žáky zajištěno a výdej obědů potrvá do 13:00

Žáci vyššího stupně gymnázia

• středeční výuka studentů žáků gymnázia je zrušena
  • oběd si žáci mohou vyzvednout rovněž do 13:00

Omlouvám se za případné komplikace, děkuji za pochopení a podporu učitelů v jejich rozhodnutí.

Mgr. Josef Dvořák

Přikládáme stanovsko stávkujících učitelů