GAUDEAMUS Brno 2019 se blíží!

Ve dnech 22. – 25. října 2019 proběhne evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání - GAUDEAMUS Brno 2019.

Na veletrhu se představí více než 300 univerzit, vysokých škol, VOŠ, jazykových škol a agentur pro vzdělávání v zahraničí. Vystavovatelé přijedou z České republiky a dalších 15-ti zemí.

Open Day MUNI 2019 - den otevřených dveří již 13. září!

Zájemci - nezapomeňte se registrovat!

Milí maturanti, zpozorněte a čtěte dále!

Předkládám významné informace pro Vás - maturanty a zájemce o studium na VŠ z www.casopis.kampomaturite.cz. :

Milí maturanti a Vy, kteří přemýšlíte kam dále z gymnázia!

Začíná nový školní rok 2019/20 a s ním je tu zářijové číslo časopisu KamPoMaturitě.CZ. Máte  možnost nahlédnout do časopisu ve své třídě (nebo je časopis ke stažení či prohlédnutí zdarma na www.casopis.kampomaturite.cz. Co v čísle najdete?

Milí studenti – maturanti současní a „čekatelé“ pro rok 2019/2020 - čtěte nové zprávy KamPoMaturite.CZ kveten 2019

Přejete si znát podrobnosti o možnosti 2. kola přijímacích pohovor“ - najdete zde: 2. kola přijímacího řízení

Překvapivě nové možnosti identifikace člověka pomocí DNA

Minulý týden v pátek 22. března jsme si opět my, profesní biologové, seminárníci a ostatní studenti septimy a 3. A, udělali výlet do světa genetiky. Přednášejícím nebyl nikdo jiný než RNDr. Pavel Lízal Ph.D., kterého už mnozí z biologů zahlédli na přednášce, týkající se genetiky populací, v Brně o rok dříve. RNDr. Pavel Lízal, Ph.D. působí na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Ústavu experimentální biologie v Oddělení genetiky a molekulární biologie a je především vášnivým genetikem.

Přípravné kurzy na VŠ pro zájemce ze třetího ročníku a septimy

Budoucí maturanti, letošní studenti 3. A a septimy - již nyní se můžete hlásit do přípravných kurzů na příští rok. Konají se v Praze, Brně a Ostravě od října 2019.

Testy profesní orientace pro sextu a 2. A

Také v letošním roce byla našim žákům zajištěna možnost zúčastnit se testů profesní orientace garantované PPP Ústí nad Orlicí. Testy absolvovali žáci 2. A a sexty 26. února.

Aktuální informace k přijímacímu řízení na VŠ a k maturitě z www.kampomaturite.cz

Milí studenti, zájemci o studium na VŠ – zpozorněte:

Den otevřených dveří Př. f. MU v lednu 2019

Milé studentky, milí studenti, připomínám Vám Dny otevřených dveří Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity. Veškeré informace najdete zde: http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Den-otevrenych-dveri