výchovné poradenství

Open Day MUNI 2019 - den otevřených dveří již 13. září!

Zájemci - nezapomeňte se registrovat!

Milí maturanti, zpozorněte a čtěte dále!

Předkládám významné informace pro Vás - maturanty a zájemce o studium na VŠ z www.casopis.kampomaturite.cz. :

Milí maturanti a Vy, kteří přemýšlíte kam dále z gymnázia!

Začíná nový školní rok 2019/20 a s ním je tu zářijové číslo časopisu KamPoMaturitě.CZ. Máte  možnost nahlédnout do časopisu ve své třídě (nebo je časopis ke stažení či prohlédnutí zdarma na www.casopis.kampomaturite.cz. Co v čísle najdete?

Milí studenti – maturanti současní a „čekatelé“ pro rok 2019/2020 - čtěte nové zprávy KamPoMaturite.CZ kveten 2019

Přejete si znát podrobnosti o možnosti 2. kola přijímacích pohovor“ - najdete zde: 2. kola přijímacího řízení.

Překvapivě nové možnosti identifikace člověka pomocí DNA

Minulý týden v pátek 22. března jsme si opět my, profesní biologové, seminárníci a ostatní studenti septimy a 3. A, udělali výlet do světa genetiky. Přednášejícím nebyl nikdo jiný než RNDr. Pavel Lízal Ph.D., kterého už mnozí z biologů zahlédli na přednášce, týkající se genetiky populací, v Brně o rok dříve. RNDr. Pavel Lízal, Ph.D. působí na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Ústavu experimentální biologie v Oddělení genetiky a molekulární biologie a je především vášnivým genetikem.

Přípravné kurzy na VŠ pro zájemce ze třetího ročníku a septimy

Budoucí maturanti, letošní studenti 3. A a septimy - již nyní se můžete hlásit do přípravných kurzů na příští rok. Konají se v Praze, Brně a Ostravě od října 2019.

Aktuální informace k maturitě a přijímacímu řízení na VŠ

Milí maturanti, máte - li zájem o nové informace, pak čtěte dubnové číslo www.casopis.kampomaturite.cz/

EvolUPCE aneb beseda s děkanem FCHT UPCE prof. Kalendou

Šestého února naše gymnázium navštívili prof. Ing. Petr Kalenda, CSc. a Mgr. Stříbrná, Ph.D. Pan prof. Kalenda je děkan chemicko-technologické fakulty (FCHT) Univerzity Pardubice. Během dvou vyučovacích hodin nám bylo představeno studium na fakultě. V Pardubicích je studium chemie dlouhodobou tradicí (VŠ chemická vznikla již v roce 1950).

Aktuální informace z březnového čísla KamPoMaturitě.CZ

Milí studenti, přejete si získat více informací o následujícím: přihlášky na VŠ ještě nyní, status studenta, nejžádanější obory VŠ, přezkoumání rozhodnutí v případě neúspěchu u přijímaček? …pak čtěte dále.