soutěže a úspěchy

Clone of Clone of Úspěšná reprezentace našich studentů v letošním ročníku biologické olympiády aneb naši biologové se opět neztratili!

V mimořádném období biologická olympiáda pokračovala mimořádným způsobem, a to jednokolovým celostátním On-line testem. Účastnit se mohli ti soutěžící, kteří absolvovali školní kolo a byli pozváni do kola vyššího.  Soutěžící všech 4 kategorií BiO - A, B, C i D se testu zúčastnili v jeden den - v neděli 7. června 2020.

Podzimní DofE ocenění

Gratulujeme dalším úspěšným absolventům DofE!

V průběhu měsíce listopadu si cenu nejprve převzali Martina Blandová (6.P) a Lukáš Kysilka (8.P) na stříbrné ceremonii v pražském Karolinu. Jako své aktivity si zvolili například hru na kytaru, turistiku, práci s mládeží či běh. Jejich expedice je zavedly do okolí Svojanova a do Českého středohoří.

Minulý týden si pro své bronzové ocenění na slavnostní předávání zajely do Brna Anna Kosíková a Barbora Vltavská z 5.P. Tyto studentky se v rámci plnění DofE věnovaly např. práci v Oblastní charitě Polička, hře na klavír a kytaru, tanci či jízdě na kole. Svoji tzv. ostrou expedici absolvovaly v okolí Skutče.

Evropa jsme my!

Ve dnech 6. 12. až 9. 12. se Karolína Myšková ze septimy zúčastnila finálního jednání projektu „Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky“. Toto jednání bylo určeno pro 60 nejúspěšnějších žáků z České a Slovenské republiky vzešlých z krajských kol. Karolína pro nás sepsala několik postřehů, se kterými se můžete seznámit při dalším čtení.

Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky

ČR je právoplatným členem Evropské unie od roku 2004. Kroky, které EU podniká, se dotýkají každodenního života všech občanů našeho státu. Ne všichni občané ale mají jasnou představu o tom, jak a kde tyto kroky vznikají, jaké je zákulisí vazeb a vztahů, jak se projevují různá lobby či jak se může domluvit 28 různých svrchovaných zemí na společné cestě.

V říjnu 2018 proběhl v Hradci Králové interaktivní seminář „Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky“.

7. března 2018 - den D pro studenty ruštiny

Tento den se na gymnáziu v Hlinsku konalo Krajské kolo konverzační soutěže z ruského jazyka. S hrdostí můžeme říci, že naši studenti na počátku března opět bodovali. Posuďte sami:

V kategorii SŠI (žáci do tří let výuky RJ) získala Daniela Švábová z kvinty 1. místo.

V kategorii SŠII (žáci s výukou RJ delší než 3 roky) obsadila maturantka Pavlína Mládková 2. místo.

Má pravdu ten, kdo má nejvíc lajků?

Otázka, která obzvláště v tomto roce nabyla na důležitosti. Toho se rozhodla využít Knihovna Václava Havla v celostátní soutěži O nejlepší studentskou esej.
Z definice je esej (francouzsky essai – pokus, zkouška) žánr středního rozsahu, v němž autor posuzuje problém v širším kontextu, komentuje současné řešení a navrhuje řešení nová, neotřelá.

Pardubické střípky

Ve čtvrtek 23. listopadu 2017 se v Kašparově sále Krajského úřadu Pardubice uskutečnilo slavnostní předávání cen v literární a výtvarné soutěži Pardubické střípky, kterou vyhlašuje Krajská knihovna Pardubice.