akce a události

Sametový týden

V rámci připomínky 30. výročí listopadových událostí z roku 1989 připravili vyučující pro studenty gymnázia několik aktivit pod hlavičkou Sametový týden.

Zakončením tohoto týdne bude páteční projektový den. První a druhá hodina proběhnou dle běžného rozvrhu. Následovat budou dva bloky workshopů, které si studenti mohou předem vybrat dle jejich anotací a do workshopů se zapsat. Odkaz na zápis bude studentům zaslán zprávou  KOMENS ve středu 13. 11. po velké přestávce.

Cestou necestou krajem Nikoly Šuhaje loupežníka

V čase podzimních prázdnin část studentů našeho gymnázia vyrazila poznávat Zakarpatskou Ukrajinu. Na začátku našeho putování jsme navštívili Užhorod, kde jsme se (mnozí z nás poprvé) mohli začít seznamovat s místními zvyky. Největším překvapením byl asi stánek s kořením, ve kterém jeden z místních prodejců míchal nejrůznější směsi dle našich požadavků přímo před námi.

BRNO!!!

Ochutnat zelený ječmen, promluvit s „četníkem z Humoresek“ Zdeňkem Junákem, zablbnout si před kamerou České televize a poslechnout si, jak by mohla znít homosexuální sado-maso  párty v železné kouli.  Jak jistě budete souhlasit (ač možná s pozdviženým  obočím), tohle se většinou během dvou dní poštěstí málokomu.

Krajskou soutěž o nejlepší studentskou esej vyhrála Andrea Marešová

Stalo se už tak trochu tradicí, že se studenti našeho gymnázia účastní různých soutěží zaměřených na nejtěžší slohový útvar – argumentační esej. Nejinak tomu bylo i letošním roce, kdy Andrea Marešová, studentka 4. ročníku, zaslala svoji esej na téma: Je náboženství nepostradatelnou součástí lidského života, nebo se bez něj můžeme obejít? na Katedru filozofie Univerzity Pardubice. Odborná porota studentské práce posoudila a Andrea získala 1. místo.

Cesta k Vysoké hře aneb výprava studentů výtvarné výchovy za uměním do Brna

V pátek 15. 2. jsme se v počtu dvaceti studentů vypravili na výtvarnou exkurzi, jejíž náplní byla komentovaná prohlídka výstavy děl významného představitele evropského moderního umění Josefa Šímy v Místodržitelském paláci, doplněná kreativním workshopem. Brněnská expozice nesla název Cesta k Vysoké hře, což je i název umělecké skupiny pařížské avantgardy, jejímž členem byl i výtvarník Josef Šíma. Díky výbornému výkladu lektorky Michaely Gerichové jsme se dozvěděli o autorově umělecké dráze, o jeho inspiraci například technickými vynálezy, mytologickými symboly či podvědomými vizemi. Pokusili jsme se rovněž o parafrázi jednoho z autorových děl.

Otvírání studánek

Datum a čas události:
19.02.2019 - 10:30 - 11:35

Beseda s reportérem České televize

V úterý 18. prosince proběhla beseda studentů s reportérem Davidem Macháčkem, který je členem týmu pořadu Reportéři ČT. Přes počáteční technické problémy vše proběhlo v nové učebně fyziky ke spokojenosti posluchačů, kterými byli studenti nového předmětu Umění argumentace a prezentace a studenti 6.P. Pan Macháček seznámil studenty s prací televizního reportéra i se zákulisím natáčení prezentovaných reportáží. Zároveň přislíbil účast na dalších besedách na naší škole.

Vystoupení sboru 1. 12. na Palackého náměstí

Účinkující se sejdou v 14.00 h na náměstí, kde proběhne zvuková zkouška. Potom se společně odebereme do školy. V 16.45 h nastupujeme na podium a v 17.00 h zpíváme.

Kulturní program na náměstí:
15.00 Koncert skupiny Apettit
16.00 Vystoupení dětí MŠ Luční
17.00 Rozsvícení stromu a vystoupení pěveckého sboru Gymnázia Polička

Exkurze profesního dějepisu v Ležácích

V pátek 12. 10. 2018 navštívili studenti profesního dějepisu památník v nacisty vypálené obci Ležáky. Kromě samotné návštěvy památníku měli studenti možnost vyslechnout poutavou přednášku známého vojenského historika Plk. gšt. PhDr. Eduarda Stehlíka Ph.D. MBA na téma Lidičtí muži v boji za svobodu. Vyvrcholením dopoledne bylo vysazení jabloně, kterého se účastnil syn jedné ze dvou žen, které přežili vypálení obce v roce 1942.