akce a události

BRNO!!!

Ochutnat zelený ječmen, promluvit s „četníkem z Humoresek“ Zdeňkem Junákem, zablbnout si před kamerou České televize a poslechnout si, jak by mohla znít homosexuální sado-maso  párty v železné kouli.  Jak jistě budete souhlasit (ač možná s pozdviženým  obočím), tohle se většinou během dvou dní poštěstí málokomu.

Krajskou soutěž o nejlepší studentskou esej vyhrála Andrea Marešová

Stalo se už tak trochu tradicí, že se studenti našeho gymnázia účastní různých soutěží zaměřených na nejtěžší slohový útvar – argumentační esej. Nejinak tomu bylo i letošním roce, kdy Andrea Marešová, studentka 4. ročníku, zaslala svoji esej na téma: Je náboženství nepostradatelnou součástí lidského života, nebo se bez něj můžeme obejít? na Katedru filozofie Univerzity Pardubice. Odborná porota studentské práce posoudila a Andrea získala 1. místo.

Cesta k Vysoké hře aneb výprava studentů výtvarné výchovy za uměním do Brna

V pátek 15. 2. jsme se v počtu dvaceti studentů vypravili na výtvarnou exkurzi, jejíž náplní byla komentovaná prohlídka výstavy děl významného představitele evropského moderního umění Josefa Šímy v Místodržitelském paláci, doplněná kreativním workshopem. Brněnská expozice nesla název Cesta k Vysoké hře, což je i název umělecké skupiny pařížské avantgardy, jejímž členem byl i výtvarník Josef Šíma. Díky výbornému výkladu lektorky Michaely Gerichové jsme se dozvěděli o autorově umělecké dráze, o jeho inspiraci například technickými vynálezy, mytologickými symboly či podvědomými vizemi. Pokusili jsme se rovněž o parafrázi jednoho z autorových děl.

Otvírání studánek

Datum a čas události:
19.02.2019 - 10:30 - 11:35

Beseda s reportérem České televize

V úterý 18. prosince proběhla beseda studentů s reportérem Davidem Macháčkem, který je členem týmu pořadu Reportéři ČT. Přes počáteční technické problémy vše proběhlo v nové učebně fyziky ke spokojenosti posluchačů, kterými byli studenti nového předmětu Umění argumentace a prezentace a studenti 6.P. Pan Macháček seznámil studenty s prací televizního reportéra i se zákulisím natáčení prezentovaných reportáží. Zároveň přislíbil účast na dalších besedách na naší škole.

Vystoupení sboru 1. 12. na Palackého náměstí

Účinkující se sejdou v 14.00 h na náměstí, kde proběhne zvuková zkouška. Potom se společně odebereme do školy. V 16.45 h nastupujeme na podium a v 17.00 h zpíváme.

Kulturní program na náměstí:
15.00 Koncert skupiny Apettit
16.00 Vystoupení dětí MŠ Luční
17.00 Rozsvícení stromu a vystoupení pěveckého sboru Gymnázia Polička

Exkurze profesního dějepisu v Ležácích

V pátek 12. 10. 2018 navštívili studenti profesního dějepisu památník v nacisty vypálené obci Ležáky. Kromě samotné návštěvy památníku měli studenti možnost vyslechnout poutavou přednášku známého vojenského historika Plk. gšt. PhDr. Eduarda Stehlíka Ph.D. MBA na téma Lidičtí muži v boji za svobodu. Vyvrcholením dopoledne bylo vysazení jabloně, kterého se účastnil syn jedné ze dvou žen, které přežili vypálení obce v roce 1942.

Den otevřených dveří

Zveme vás k prohlídce školy, během které získáte všechny potřebné informace o čtyřletém a osmiletém studijním oboru.

Čtvrtek 6. 12. 2018, 14:00 – 17:00

Připravujeme pro vás:

• informace k přijímacímu řízení a k přípravným kurzům
  • zajímavé aktivity z výuky jednotlivých předmětů
  • pokusy v laboratořích biologie, fyziky, chemie
  • ukázky práce s ozoboty a 3D tiskárnami
  • prezentace aktivit z výuky jazyků
  • kavárnu

Těšíme se na vás!

Beseda s Věrou Sosnarovou

V úterý 6. listopadu se v aule gymnázia konala beseda s paní Věrou Sosnarovou. Beseda byla určena studentům třetích a čtvrtých ročníků, kteří navštěvují seminář profesního ZSV a společenskovědní seminář. Paní Věra Sosnarová byla jako čtrnáctileté děvče v květnu roku 1945 zatčena ruskými vojáky. Její maminka byla totiž původem Ruska, která odešla do ČSR s legionáři po 1. světové válce, a proto ji jako zrádkyni zatkli.