předmětová sekce

Úspěchy studentů vyššího gymnázia v soutěžích biologie ve šk. roce 2018/19

V letošním školním roce se naši studenti zúčastnili již tradičně biologické olympiády a také  Středoškolské odborné činnosti (SOČ). A jak se jim dařilo?

Vzpomínání pana Václava Rippla

V pátek. května studenti  6.P navštívili  pana Václava Rippla, který vzpomínal na svá setkání s Bohuslavem Martinů a na studentská léta prožitá v Gymnáziu Polička.

Krajské kolo odznaku všestrannosti

Deštivé pondělí 20. května nás neodradilo a odcestovali jsme na krajské kolo odznaku všestrannosti do Moravské Třebové. A udělali jsme dobře. V konkurenci 16 družstev jsme obsadili krásné 4. místo. Mezi jednotlivci zazářil Samuel Šafář (prima), který si navíc přivezl stříbrnou medaili. Všem zúčastněným děkujeme, že i v těchto nepříjemných podmínkách skvěle reprezentovali.

dívky: Michaela Cihlářová (2.P), Barbora Štěpánková (2.P), Lucie Ptáčková  (2.P), Klára Machková  (3.P), chlapci: Samuel Šafář (1.P), Jakub Jelínek (1.P), Jan Vraspír (2.P), Jan Valouch (3.P)

Výsledky a oficiální fotogalerie

Vystoupení Juliettes v DPS Penzion

14. května školní sbor Juliettes zazpíval u příležitosti Dne matek v DPS Penzion.

Pohár rozhlasu opět po roce

Ani letošní rok nebyl výjimkou a v úterý 30. 4. 2019 jsme se zúčastnili atletické soutěže Pohár rozhlasu pro studenty nižšího stupně gymnázia a základních škol. Ráno, za nepříznivého počasí, jsme vyrazili s třicetičlennou skupinou chlapců a dívek v rámci svých kategorií měřit síly v různých atletických disciplínách s okolními školami.

Soustředění sboru

Ve čtvrtek 2. května od 18 h proběhne soustředění pěveckého sboru s přespáním ve škole. Budeme potřebovat karimatky, spacáky, hygienické potřeby, peníze na večeři, učení na další den a noty.

Úspěch Honzy Tulise z 3. A v Ústředním kole biologické olympiády

V minulém týdnu se na ostravské Přírodovědecké fakultě utkali nejlepší středoškoláci z krajských kol Biologické olympiády kategorie A.