akce a soutěže

Úspěchy studentů vyššího gymnázia v soutěžích biologie ve šk. roce 2018/19

V letošním školním roce se naši studenti zúčastnili již tradičně biologické olympiády a také  Středoškolské odborné činnosti (SOČ). A jak se jim dařilo?

ITSW 09 - Seznámení s CNC obráběním

A máme tu další zajímavý workshop (takové to naše klasické ITSW :-)). Vzhledem k tomu, že je celá akce zaměřena na seznámení se s CNC zařízeními typu frézka, soustruh, řezací laser, ... nemůže ITSW tentokrát probíhat u nás na gymnáziu. Vyrazíme do Rychnova nad Kněžnou...

Volejbal opět na naší škole

V adventním čase, konkrétně 5. 12. 2018, naše škola tradičně pořádala okresní kolo ve volejbale středních škol. Na místní palubovce se odehrávala sportovní klání tentokráte čtyř gymnázií (Polička, Svitavy, Litomyšl, Moravská Třebová) v dívčí i v chlapecké kategorii. Byli jsme svědky jak jednoznačných zápasů, tak zápasů velmi vyrovnaných, především u dívčích družstev. Naše děvčata bohužel neobhájila loňské první místo. V rozhodujícím zápase s Gymnáziem Svitavy nezvládla začátek prvního setu a následně ani koncovku dobře rozehraného druhého setu.