akce a soutěže

56. ročník Chemické olympiády, okresní kolo - kategorie D

V pondělí 2. března 2020 se na Gymnáziu Polička konalo okresní kolo 56. ročníku Chemické olympiády kategorie D. Soutěž výborně organizačně zajistilo Středisko volného času Svitavy. Ze školních kol postoupilo celkem 20 soutěžících.

Úspěch Kláry Pallové a Anežky Vargové ve školním kole olympiády z ČJ

Školní kolo olympiády z ČJ  II. kategorie se konalo jako každoročně na sklonku minulého kalendářního roku a zúčastnilo se ho 21 studentů starších ročníků. Všichni soutěžící absolvovali tradičně dvě části – jazykovou a slohovou, z nichž tentokrát budila poněkud rozpaky část slohová, jelikož její zadání znělo: Co všechno umí podzim, tudíž sváděla k prvoplánovému líčení plnému klišé a banalit.

Code Week 2019 - evropský týden programování

Datum a čas události:
16.10.2019 - 08:50 - 11:35

Cílem kampaně CodeWeek, která probíhá po celé Evropě od 5. do 20. října 2019, je představit programování a digitální vzdělávání jako užitečný nástroj pro každého, nejen pro počítačové nadšence nebo děti. Dovednosti získané v rámci „digitálního vzdělávání“ nám pomáhají porozumět moderním technologiím, které nás obklopují, a tak nám umožňují lepší orientaci v rychle se měnícím světě kolem nás.

Úspěchy studentů vyššího gymnázia v soutěžích biologie ve šk. roce 2018/19

V letošním školním roce se naši studenti zúčastnili již tradičně biologické olympiády a také  Středoškolské odborné činnosti (SOČ). A jak se jim dařilo?

ITSW 09 - Seznámení s CNC obráběním

A máme tu další zajímavý workshop (takové to naše klasické ITSW :-)). Vzhledem k tomu, že je celá akce zaměřena na seznámení se s CNC zařízeními typu frézka, soustruh, řezací laser, ... nemůže ITSW tentokrát probíhat u nás na gymnáziu. Vyrazíme do Rychnova nad Kněžnou...

Volejbal opět na naší škole

V adventním čase, konkrétně 5. 12. 2018, naše škola tradičně pořádala okresní kolo ve volejbale středních škol. Na místní palubovce se odehrávala sportovní klání tentokráte čtyř gymnázií (Polička, Svitavy, Litomyšl, Moravská Třebová) v dívčí i v chlapecké kategorii. Byli jsme svědky jak jednoznačných zápasů, tak zápasů velmi vyrovnaných, především u dívčích družstev. Naše děvčata bohužel neobhájila loňské první místo. V rozhodujícím zápase s Gymnáziem Svitavy nezvládla začátek prvního setu a následně ani koncovku dobře rozehraného druhého setu.