Program oslav

Nahlédněte, na co všechno se můžete v rámci oslav těšit. Program budeme průběžně aktualizovat, aby vám nic neuniklo. Za grafickou podobu děkujeme našim studentům (Miloš Hegr a Anna Kubínová, oba 3.A).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KONCERT ONDŘEJE HAVELKY

Jednou z prvních událostí oslav 100 let od založení reálného gymnázia v Poličce bude slavnostní koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, který se uskuteční 6. září v Tylově domě. Upozorňujeme, že původně avizovaný začátek koncertu byl nakonec posunut na 19.00.

Rádi bychom Vás informovali, že vstupenky bude možno zakoupit v předprodeji Tylova domu nebo v informačním centru v Poličce od pondělí 25. března. Protože předprodej vstupenek bude otevřen všem hudbymilovným posluchačům najednou, Vaše místo v sále si můžete zajistit pouze včasnou rezervací přes výše zmíněné rezervační systémy.

Věříme, že koncert Ondřeje Havelky dokáže navodit tu pravou slavnostní atmosféru, a již nyní se těšíme na setkání s Vámi.

VÝJIMEČNÁ PRODUKCE FILMU MUSIC OF EXILE

V roce 1966 se v ulicích našeho města, na věži kostela a v okolí Poličky objevil televizní štáb BBC, aby natočil filmový dokument o nejslavnějším místním rodákovi Bohuslavu Martinů. Po celou dobu byl jako asistent filmového štábu natáčení přítomen pan Jan Edlman (maturitní zkoušku na Gymnáziu Polička složil v roce 1963, v době natáčení student 2. ročníku katedry překladu a tlumočení – angličtina, ruština – na pražské Univerzitě 17. listopadu).

Díky panu Edlmanovi můžeme v rámci oslav 100. výročí zhlédnout tento film ve výjimečné slavnostní projekci v sobotu 7. září ve 14 hodin v aule. (čtěte dál rozhovor s Janem Edlmanem)