Program oslav

Ve spolupráci s dalšími poličskými institucemi jsme pro Vás připravili pestrý program, ve kterém, jak pevně věříme, si na své přijde opravdu každý. I přestože za vrchol oslav lze bezesporu považovat sobotní setkání absolventů školy, doprovodné akce jsou pro vás připraveny již od středy 4. září. Nahledněte do harmonogramu oslav.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STOLETÁ MANKA Z VYSOČINY

V rámci projektu "Narozeni 1918" byl na poličském gymnáziu a na dalších místech v Poličce natočen dokument s paní Marií Žertovou, tehdejší studentkou gymnázia.Dokument bude v premiéře uveden v Tylově domě ve středu 4. září. Zhlédnout jej bude možné i v rámci víkendového programu oslav v sobotu 7. září v Divadelním klubu.

Přijďte se podívat na příběh dámy s neskutečnou životní energií a vitalitou.

KONCERT ONDŘEJE HAVELKY

Jednou z prvních událostí oslav 100 let od založení reálného gymnázia v Poličce bude slavnostní koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, který se uskuteční 6. září v Tylově domě. Upozorňujeme, že původně avizovaný začátek koncertu byl nakonec posunut na 19.00.

Rádi bychom Vás informovali, že vstupenky bude možno zakoupit v předprodeji Tylova domu nebo v informačním centru v Poličce od pondělí 25. března. Protože předprodej vstupenek bude otevřen všem hudbymilovným posluchačům najednou, Vaše místo v sále si můžete zajistit pouze včasnou rezervací přes výše zmíněné rezervační systémy.

Věříme, že koncert Ondřeje Havelky dokáže navodit tu pravou slavnostní atmosféru, a již nyní se těšíme na setkání s Vámi.

VÝJIMEČNÁ PRODUKCE FILMU MUSIC OF EXILE

V roce 1966 se v ulicích našeho města, na věži kostela a v okolí Poličky objevil televizní štáb BBC, aby natočil filmový dokument o nejslavnějším místním rodákovi Bohuslavu Martinů. Po celou dobu byl jako asistent filmového štábu natáčení přítomen pan Jan Edlman (maturitní zkoušku na Gymnáziu Polička složil v roce 1963, v době natáčení student 2. ročníku katedry překladu a tlumočení – angličtina, ruština – na pražské Univerzitě 17. listopadu).

Díky panu Edlmanovi můžeme v rámci oslav 100. výročí zhlédnout tento film ve výjimečné slavnostní projekci v sobotu 7. září ve 14 hodin v aule. (čtěte dál rozhovor s Janem Edlmanem)