Pamatuj!

Projekt Krokus

krokus 1
krokus 2
Projekt Krokus,realizovaný ve spolupráci s irskou organizací Holocaust Education Trust Ireland. Od roku 2018 zdobí jarní trávník před budovou naší školy sytě žluté krokusy. Připomínají 1 500 000 židovských dětí, které zemřely během ŠOA.

Děkujeme

Marii Andrlíkové, Barboře Báčové, Elišce Benešové, Ondřeji Češkovi, Filipu Fejtovi, Kláře Feltlové, Natálii Hegrové, Julii Hloušové, Markétě Krškové, Šárce Kučerové, Štěpánu Pejcharovi, Vendule Pucharové, Kateřině Světlákové, Barboře Štěpánkové a Valerii Tiché
za vynikající spolupráci, dodržování termínů, preciznost, za profesionální přístup k nakládání s informacemi, kreativitu a za schopnost naučit se redukovat obrovské množství materiálu za účelem vytvoření krátké, smysluplné upoutávky,
Dominice Králové, Štěpánu Jandlovi, Karolíně Krškové, Lotě Kučerové, Janě Luňáčkové, Jáchymu Švejdovi, Sáře Vraspírové, Anně Andrlíkové, Jáchymu Chadimovi, Julii Jelínkové, Janu Lichtágovi, Nikol Procházkové, Kláře Quittové, Janu Vraspírovi, Martě Vopařilové, Štěpánu Jelínkovi, Barboře Říhové, Adamu Šnajdrovi, Tereze Tobiášové, Lence Urbanové, Andreji Kohlové, Janu Krabičkovi, Tereze Váškové a Anežce Vargové
za výbornou spolupráci a nevšední nasazení, za popasování se s šibeničním termínem, za hledání informací i čísel popisných a za orientaci v nich, za poctivost při uvádění pramenů a zejména za propojení získaných informací s vlastním pátráním a za pořízení fotodokumentace v terénu.

Pamatuj/te!

Happening Pamatuj! podpořili a za jeho připomenutí studentům děkují:

„Děkuji učitelům a zejména studentům, že si pamatujete, že nezapomínáte. Držte se, važte si sami sebe a nedejte se zlákat nabídkami snadných cest a jednoduchých řešení. Vážím si Vaší práce a ještě jednou děkuji.“
Miloš Vystrčil, předseda Senátu ČR
„Velmi oceňuji, že v této době nezapomínáte na historii naší země a tak, jak školství vždy plnilo svou roli, jdete příkladem ostatním. Velmi Vám za to děkuji a na dálku takto i on-line tleskám. Kéž bychom měli více takových příkladů kolem nás.“
Josef Kozel, radní Pardubického kraje pro školství
„Velice oceňuji, že se poličské gymnázium takto angažuje v udržování povědomí o tragických událostech, které v minulosti zničily životy mnoha tisíců našich občanů.“
Jakub Skalník, diplomat, bývalý starosta Poličky
„Děkuji Vám za důstojnou připomínku tohoto smutného výročí za podmínek, které aktuální situace umožňuje.“
Daniel Herman, bývalý ministr kultury
„Mnohokrát děkuji za vaši práci, velmi si toho vážíme.“
Markéta Malá, ředitelka Nadačního fondu obětem holocaustu
Na sociálních sítích dále projekt podpořili a za připomenutí této události tvůrcům studentského projektu vyjádřili poděkování:
Czech House Jerusalem
Czech Center Tel Aviv