Hudební festival

#GYM#100#FEST#5

Trochu jsme vás napínali, ale je to tady. Pátou kapelou na našem festivalu budou NASAĎTE SKI:

První vývojové stádium kapely se neslo ve znameni undergroundu. Členství našeho prozatím bezejmenného uskupení nebylo podmíněno uměleckým nadáním, ale spíš četností náštěv Sklepa, nesrovnatelně kvalitnějšího předchůdce dnešní Díry. Při jedné z návštěv nám náhodou procházející Petr Erbes sdělil svůj plán uspořádat v kulturním domě v nedalekém Krásném kulturní dýchánek a hned nabízel, zda-li bychom nechtěli secvičit nějaký kus do programu. (číst dál)

#GYM#100#FEST#4

Sobotní festival zahájí folk/country/rocková kapela Apetitt z Poličky. Skupina funguje od roku 2012 a po řadě změn se její sestava ustálila na pětici: Tomáš Hartman, Jiří Skoumal, Aleš Sion, Tomáš Hartman jr. a Martina Hrnčířová. Pokud se o nich chcete dozvědět více, mrkněte na jejich internetové stránky: http://www.apetitt.estranky.cz/

 

#GYM#100#FEST#3

Mezi služebně starší kapely určitě patří Sen pany Otty. Vznikla v roce 1998. Tehdy se na poličském gymnáziu sešli v prvním ročníku Lacmánek, Čech, Kapr a Vodečka. Při společných cestách na oběd za divokého prozpěvováni Původního Bureše a Znouzecnosti dostal Lacmánek neodolatelnou touhu naučit se hrát na kytaru. Nablízku se vyskytující  Vodečka ho  naučila první tři akordy. (číst dál)

#GYM#100#FEST#2

Sobotní (nedělní) program uzavře skupina Paní věší prádlo. Sami se charakterizují jako kapela hrající netradiční, nestředoproudé zábavové hity, kterými se snaží vyhnat lidi ze sálů domů, což se jim úspěšně daří. 

Na bicí hraje Aleš Hegr, kytara a zpěv – Jan Češka (Čech), Míša Mužíková – zpěv, Petr Schaffer – zpěv, basa – Láďa Briol, harmonika – Jan Pávek, druhá kytara – David Kohler. Skupina nedávno oslavila 5 let svojí existence a více se o ní dozvíte na jejím facebookovém profilu.

#GYM#100#FEST#

V rámci oslav naší školy proběhne v sobotu 7. září hudební festival. Na pódiu vystoupí 5 skupin složených převážně z absolventů poličského gymnázia.

Jako první bychom vám rádi představili služebně nejmladší kapelu - DOTT. Seskupení, které se na koncertech objevuje od roku 2016 založili 4 absolventi gymnázia. V současné době čítá 6 muzikantů. Více se dozvíte na jejich oficiálních stránkách.

Syndikovat obsah