oslavy 100 let

Oslavy 100. výročí založení Gymnázia Polička – dopravní omezení

V souvislosti s oslavami 100. výročí založení Gymnázia Polička dojde k následujícím dopravním omezením.

V sobotu 7. 9. 2019 bude Palackého náměstí v Poličce od 09:00 do 12:00 hodin úplně uzavřeno pro všechny automobily a bude zde platit zákaz stání. Ve stejnou dobu bude uzavřena ulice Riegrova s výjimkou rezidentů, zásobování obchodů a restaurací od náměstí až po ulici U Masných krámů. Součástí uzavírky bude ulice Tyršova, a to od křižovatky ulic Pálená a Nová. Dále upozorňujeme motoristy, že v sobotu 7. 9. 2019 bude platit zákaz zastavení na poličském nábřeží Svobody a v době od 8:30 do 10:30 hodin a od 15:30 do 17:30 hodin bude nábřeží Svobody zcela uzavřeno (z důvodu konání průvodu a zakončení oslav). Objízdná trasa povede ulicemi Zákrejsova, E. Beneše a Čsl. armády.

Omlouváme se za dočasná omezení a děkujeme za pochopení.

#GYM#100#FEST#5

Trochu jsme vás napínali, ale je to tady. Pátou kapelou na našem festivalu budou NASAĎTE SKI:

První vývojové stádium kapely se neslo ve znameni undergroundu. Členství našeho prozatím bezejmenného uskupení nebylo podmíněno uměleckým nadáním, ale spíš četností náštěv Sklepa, nesrovnatelně kvalitnějšího předchůdce dnešní Díry. Při jedné z návštěv nám náhodou procházející Petr Erbes sdělil svůj plán uspořádat v kulturním domě v nedalekém Krásném kulturní dýchánek a hned nabízel, zda-li bychom nechtěli secvičit nějaký kus do programu. (číst dál)

Sport na naší škole

Kabinet tělesné výchovy pro vás připravuje výstavu fotografií z různých sportovní akcí. Prohlédnout si je budete moci v prostorách před sportovní halou gymnázia.  

Úryvky z almanachu - Učitelské „sedmero“ před osmdesáti lety

Podle jakých zásad se měl chovat tehdejší správný učitel? Nalezli jsme zajímavé „instrukce“ pro učitele…

100. výročí – Ptejte se...

Pokud máte nějaké dotazy, připomínky, nejasnosti, můžete nám je zaslat pomocí formuláře.

Maturitní zkoušky

Jaká byla vaše maturita? Učebny a otázky se změnily, ale pocity na potítku jsme asi všichni zažívali stejné. 

Bramborová brigáda

Bramborová brigáda, maturitní ročník 1976/ 1977.

Vyhlídkové lety

Chcete se proletět nad Poličkou a blízkým okolím? V průběhu oslav budou na poličském letišti probíhat vyhlídkové lety, které zajistí Aeroklub Polička. Let je vždy určen pro jednu osobu, trvá přibližně 15 minut a jeho cena je 900 Kč (60 Kč/min). V případě zájmu pište na email: kralatgympolicka [dot] cz

Užitečné informace

Pokud k nám jedete z daleka a nemáte se kde ubytovat, jistě vám pomůže následující seznam.

UBYTOVÁNÍ V POLIČCE A OKOLÍ

#GYM#100#FEST#3

Mezi služebně starší kapely určitě patří Sen pany Otty. Vznikla v roce 1998. Tehdy se na poličském gymnáziu sešli v prvním ročníku Lacmánek, Čech, Kapr a Vodečka. Při společných cestách na oběd za divokého prozpěvováni Původního Bureše a Znouzecnosti dostal Lacmánek neodolatelnou touhu naučit se hrát na kytaru. Nablízku se vyskytující  Vodečka ho  naučila první tři akordy. (číst dál)

Syndikovat obsah