oslavy 100 let

Fotogalerie – oslavy stého výročí založení gymnázia

Děkujeme všem za vytvoření příjemné a pohodové atmosféry při příležitosti oslav založení gymnázia. Za fotografie dokumentující jejich průběh děkujeme M. Škavradovi. Fotogalerie k nahlédnutí zde.

 

Líbily se Vám víkendové oslavy? Nestihli jste si pořídit něco na památku?

Almanach a většinu předmětů je možno doobjednat prostřednictvím elektronického formuláře (zde), případně telefonicky na čísle 461722102. Objednané předměty si budete moci následně vyzvednout v průběhu měsíce září nebo Vám je zašleme poštou na dobírku.

Předměty si můžete zakoupit také přímo na gymnáziu. Prodej bude probíhat  v kanceláři školy do konce září. Kontaktní osoba – Tomáš Dudek, email 100letatgympolicka [dot] cz.

Zájemci o fotografický projekt Tváře gymnázia tištěný na fotografickém papíře ve formátu 50 x 20 cm mohou kontaktovat autora projektu na adrese mares [dot] polickaattiscali [dot] cz.

Děkujeme za podporu!

G-STO

Jednou z prvních akcí, které zahájí oslavy založení školy, je vernisáž výstavy výtvarných prací absolventů gymnázia "G-sto" v Centru Bohuslava Martinů.

V rámci výstavy představí svůj projekt "Tváře gymnázia" Jaroslav Mareš. Srdečně zveme.

Stoletá manka z vysočiny

V rámci projektu "Narozeni 1918" byl na poličském gymnáziu a na dalších místech v Poličce natočen dokument s paní Marií Žertovou, tehdejší studentkou gymnázia. Dokument bude v premiéře uveden v Tylově domě ve středu 4. září. Zhlédnout jej bude možné i v rámci víkendového programu oslav v sobotu 7. září v Divadelním klubu.

Přijďte se podívat na příběh dámy s neskutečnou životní energií a vitalitou.

Upomínkové předměty, almanach

Milí absolventi, předprodej upomínkových předmětů byl ukončen. Pokud jste si nestihli objednat, nezoufejte. Během soboty 7. 9. 2019 bude možné upomínkové předměty zakoupit v budově gymnázia, popř. v parku. Kromě almanachu však již budou pouze v omezeném množství.

Oslavy 100. výročí založení Gymnázia Polička – dopravní omezení

V souvislosti s oslavami 100. výročí založení Gymnázia Polička dojde k následujícím dopravním omezením.

V sobotu 7. 9. 2019 bude Palackého náměstí v Poličce od 09:00 do 12:00 hodin úplně uzavřeno pro všechny automobily a bude zde platit zákaz stání. Ve stejnou dobu bude uzavřena ulice Riegrova s výjimkou rezidentů, zásobování obchodů a restaurací od náměstí až po ulici U Masných krámů. Součástí uzavírky bude ulice Tyršova, a to od křižovatky ulic Pálená a Nová. Dále upozorňujeme motoristy, že v sobotu 7. 9. 2019 bude platit zákaz zastavení na poličském nábřeží Svobody a v době od 8:30 do 10:30 hodin a od 15:30 do 17:30 hodin bude nábřeží Svobody zcela uzavřeno (z důvodu konání průvodu a zakončení oslav). Objízdná trasa povede ulicemi Zákrejsova, E. Beneše a Čsl. armády.

Omlouváme se za dočasná omezení a děkujeme za pochopení.

#GYM#100#FEST#5

Trochu jsme vás napínali, ale je to tady. Pátou kapelou na našem festivalu budou NASAĎTE SKI:

První vývojové stádium kapely se neslo ve znameni undergroundu. Členství našeho prozatím bezejmenného uskupení nebylo podmíněno uměleckým nadáním, ale spíš četností náštěv Sklepa, nesrovnatelně kvalitnějšího předchůdce dnešní Díry. Při jedné z návštěv nám náhodou procházející Petr Erbes sdělil svůj plán uspořádat v kulturním domě v nedalekém Krásném kulturní dýchánek a hned nabízel, zda-li bychom nechtěli secvičit nějaký kus do programu. (číst dál)

Sport na naší škole

Kabinet tělesné výchovy pro vás připravuje výstavu fotografií z různých sportovní akcí. Prohlédnout si je budete moci v prostorách před sportovní halou gymnázia.  

Úryvky z almanachu - Učitelské „sedmero“ před osmdesáti lety

Podle jakých zásad se měl chovat tehdejší správný učitel? Nalezli jsme zajímavé „instrukce“ pro učitele…

100. výročí – Ptejte se...

Pokud máte nějaké dotazy, připomínky, nejasnosti, můžete nám je zaslat pomocí formuláře.

Syndikovat obsah