akce a události

Co obnáší profese novináře

Sledujte online rozhovor s Martinem Veselovským o tom, co všechno obnáší profese novináře. Dozvíte se, jak se připravuje na rozhovory, co ho motivuje dělat dobře svoji práci, s jakými výzvami se ve svém profesním životě setkal nebo na jaké rozhovory rád vzpomíná? Nabídneme i pohled do fungování DVTV, úspěšné internetové televize, kterou spoluzakládal v roce 2014. Rozhovor povede Konstantin Sulimenko.

Média veřejné služby v době koronakrize

Jelikož je naše škola aktivně zapojena do projektu „Jeden svět na školách", zveme vás, studenty, kolegy i veřejnost, na přímý přenos debaty „Média veřejné služby v době koronakrize“.

Debatovat se bude o tom, jak se připravuje zpravodajství v době koronavirové pandemie?

Fungování veřejnoprávních médií vám přiblíží přímo profesionálové z praxe:

Fenomén Masaryk - virtuální přednáška Michala Stehlíka

V pátek 27. března 2020 od 8:50 - 9:50 zveme na virtuální přednášku Michala Stehlíka na téma "Fenomén Masaryk".

I v naší historii máme lidi, kterým stojí za to naslouchat....

Přednáška je přístupná i pro veřejnost na následujícím odkaze

Virtuální přednáška s Radkem Jarošem "Koruna Himaláje" pro studenty, rodiče a veřejnost

Děkujeme všem studentům a rodičům za pochopení při zavádění vzdálené výuky. I jako poděkování Vám nabízíme online přednášku Radka Jaroše na téma Koruna Himaláje, která se bude konat v pondělí 23. března od 20.00 v prostředí Office 365 Teams, které používáme pro distanční výuku na gymnáziu (tým Besedy 2020).

Vstup pro veřejnost je možný přes kód: g0jn13b  Studenti (a rodiče) se na přednášku dostanou vstupem do již připraveného týmu Besedy 2020.

Děkujem Radkovi Jarošovi za vstřícnost a ochotu se s námi podělit o své výjimečné zážitky!

Global village - osm zemí uprostřed Poličky

Rádi poznáváte nové země a chcete se potkat se zajímavými lidi? Připravili jsme pro vás setkání se zahraničními stážisty, kteří budou v týdnu od 17. – 21. 2. 2020 působit na našem gymnáziu.  Ke studentům z Arménie, Kazachstánu, Panamy, Ruska a Turecka se připojí i dva zahraniční studenti z Itálie a Thajska, kteří tráví tento školní rok na naší škole. Potkat se budete moci i s naší zahraniční lektorkou ze Spojených států amerických. Ti všichni vám nejen představí tradice a zvyklosti zemí, ze kterých pocházejí, ale při drobném občerstvení bude především dostatek prostoru poznat zajímavé mladé lidi z různých koutů světa.

Pozvání platí nejen pro studenty, ale také pro rodiče a veřejnost. Vstup zdarma. Těšíme se na viděnou na Global Village.

Výchovný koncert

V pátek 6. prosince v aule proběhne výchovný koncert violoncellisty Mikaela Ericssona a klavíristy Daniela Juna. V programu zazní F. Mendelssohn-Bartholdy, M. Bruch, B. Smetana, J. Williams, E. Morricone. Vstupné je 40 Kč.

Sametový týden

V rámci připomínky 30. výročí listopadových událostí z roku 1989 připravili vyučující pro studenty gymnázia několik aktivit pod hlavičkou Sametový týden.

Zakončením tohoto týdne bude páteční projektový den. První a druhá hodina proběhnou dle běžného rozvrhu. Následovat budou dva bloky workshopů, které si studenti mohou předem vybrat dle jejich anotací a do workshopů se zapsat. Odkaz na zápis bude studentům zaslán zprávou  KOMENS ve středu 13. 11. po velké přestávce.

Cestou necestou krajem Nikoly Šuhaje loupežníka

V čase podzimních prázdnin část studentů našeho gymnázia vyrazila poznávat Zakarpatskou Ukrajinu. Na začátku našeho putování jsme navštívili Užhorod, kde jsme se (mnozí z nás poprvé) mohli začít seznamovat s místními zvyky. Největším překvapením byl asi stánek s kořením, ve kterém jeden z místních prodejců míchal nejrůznější směsi dle našich požadavků přímo před námi.