Skvělé výsledky ve fyzikální olympiádě

I letos se můžeme radovat z opravdu skvělých výsledků našich žáků, kteří se zapojili do řešení fyzikální olympiády. Ta probíhala za současných podmínkách stejně jako ostatní soutěže on-line formou.

V kategorii E, která zahrnuje žáky devátých tříd a příslušných ročníků víceletých gymnázií, dosáhl absolutního úspěchu Jáchym Chadima z kvarty, když v krajském kole suverénně zvítězil s plným počtem bodů. Již dříve přitom Jáchym zazářil, kromě jiných soutěží, také v matematické olympiádě, kde obsadil neméně hodnotné 3. místo v kraji.

Za starší ročníky nás skvěle reprezentovala v kategorii C Anežka Vargová z 2.A, která se v krajském kole umístila na 3. místě. Nelze přitom nezmínit, že Anežka, podobně jako Jáchym Chadima, kromě dalších soutěží zabodovala i v matematické olympiádě, kde taktéž vybojovala medailové třetí místo v krajském kole kategorie B. (číst dále)

V kategorii B fyzikální olympiády, určené pro žáky třetích ročníků středních škol, dosáhl nejlepšího výsledku ze všech soutěžících v krajském kole Michal Mrkos z 3.A a právem si tak vydobyl první místo. Ve stejné kategorii se potom na pěkném 8. místě v kraji umístil ještě Aleš Jílek ze septimy.

Michal Mrkos si navíc letos vyzkoušel i nejvyšší a nejobtížnější kategorii A pro žáky čtvrtých ročníků středních škol a díky 6. místu v krajském kole mohl naši školu reprezentovat i v ústředním kole FO, kde sbíral zkušenosti a měřil síly s nejlepšími mladými fyziky v republice. Nejobtížnější kategorie A se za naši školu dále zúčastnili také Martin Kysilka z 4.A, který v krajském kole skončil na krásném 8. místě následován Tomášem Indruchem z oktávy na 9. místě.

Všem našim soutěžícím, kteří museli k dosažení tak hezkých výsledků obětovat velké množství svého volného času, srdečně gratulujeme a moc děkujeme za reprezentaci školy. Přejeme jim také, aby získané dovednosti práce v podmínkách ztížených letošní situací dokázali dobře využít i ve svém budoucím studijním a profesním životě.