Setkání o sedmé – neformální setkání studentů, rodičů a třídních učitelů v TEAM(S)ech

Milí studenti, vážení rodiče,

rádi bychom vás pozvali na „Setkání o sedmé“ – setkání studentů, rodičů a třídních učitelů jednotlivých tříd v online prostředí TEAMSů, ve kterém probíhá i distanční výuka.

Nepůjde ani tak o obdobu běžného informačního odpoledne, ale spíše o neformální setkání vás rodičů a studentů společně s třídní učitelkou či učitelem u kávy či čaje ve virtuálním prostředí, v němž žáci a učitelé poslední měsíc a půl tráví většinu času během studijních dopolední.

Rádi bychom společně popovídali o tom, co vám i nám během vzdělávání na dálku funguje či nefunguje, co bychom třeba mohli udělat jinak. Určitě se dostane na informace o tom, jak je to s plánovaným návratem žáků nižšího gymnázia do školních lavic a co si o tom myslíme, jak je to s hodnocením a jakým způsobem bude uzavřena klasifikace za druhé pololetí. Dozvíte se aktuality týkající se plánovaných zájezdů do Spojeného království, Německa či vodáckého kurzu, a nebo si třeba jen popovídáte o tom, co nám všem tato zvláštní doba menší či větší izolace dala či vzala.

Setkání o sedmé se uskuteční ve středu 6. května 2020 od 19.00 v prostředí TEAMSů. Třídní učitelé vám budou v tento čas k dispozici prostřednictvím videohovoru v týmu, na kterém se společně s žáky domluví (zpravidla tým pro výuku předmětu, v němž v dané třídě třídní učitel vyučuje předmět pro celou skupinu žáků). Setkání bude připraveno pro všechny třídy s výjimkou maturitních ročníků.

Od 20.00 na setkání studentů, rodičů a třídních učitelů naváže online přednáška a povídání s Monikou Benešovou, která sama prošla Pacifickou hřebenovku dlouhou 4265 km. Online přednáška se uskuteční jako všechny předchozí v týmu Besedy 2020.

Dovolte nám tímto také poděkovat za vaši dosavadní aktivní účast na distanční výuce a podporu a těšíme se na společná setkání ve středu v 19.00.

Mgr. Josef Dvořák