Sazba versus Typografie (Povídání o digitální sazbě, grafice, tvorbě webu, e-knize…) – ITSW 05

Datum a čas události:

Pátek, 22. březen 2013 – 17:15Sobota, 23. březen 2013 – 7:00

Seminář: Jak vytvářet text pro knihy? Jak si vybrat vhodný formát pro publikování? Jak srozumitelně „strukturovat“ informace? Jak vytvořit vzhled dokumentu tak, aby se dal reprodukovat?
Workshop: Tvorba propagačního materiálu k Majálesu 2013
Náš host: Robert Janák
Náš host je grafikem v pedagogickém nakladatelství Prodos. Vystudoval SUPŠ v Brně (obor Propagační výtvarnictví) a Pedagogickou fakultu UP v Olomouci (obor Učitelství výtvarné výchovy pro ZUŠ). Téměř 15 let se živí sazbou, 5 let učil studenty na olomoucké univerzitě předměty zaměřené na digitální sazbu. Je autorem webu o typografii a sazbě www.typografie.unas.cz..

Přihlášky na workshop posílejte elektronicky na adresu feltlatgympolicka [dot] cz?subject=Registrace%20na%20workshop%20ITSW%2002&body=T%C3%ADmto%20se%20p%C5%99ihla%C5%A1uji%20na%20workshop%20v%20r%C3%A1mci%20ITSW%2002%0A%0Ajm%C3%A9no%20p%C5%99%C3%ADjmen%C3%AD%2C%20ro%C4%8Dn%C3%ADk“>feltlatgympolicka [dot] cz. Workshop je tentokrát určen max. pro 12 lidí… kdo dřív napíše, ten má místo jisté 🙂

Co si vzít na workshop?

• Přenosné PC (nejlépe notebook), pokud nemáte použijete školní PC v učebně
  • Na své PC budeme možná instalovat SW (budete potřebovat oprávnění k instalaci!)

Co bude hlavním předmětem workshopu?

• Seznámíte se s úskalími sazby. Aplikaci si každý vybere podle typu propagačního materiálu.  Účelem nebude naučit se „krok po kroku“ vytvářet textový dokument. Workshop bude zaměřen na obecné principy sazby.
  • Protože každá aplikace může v jiné verzi nabízet odlišné postupy, otázky „Jak to udělat, aby…?“ zde neobstojí, zvlášť když náš host má jen jednu hlavu. 🙂 Užitečnější informace lze získat, když nás zajímá „Proč?“
  • Těšit se můžete také na zajímavý test, v kterém si lze vyzkoušet své editorské dovednosti!

Tentokráte je workshop plánován přes půlnoc, takže opět přenocujeme ve škole. Nezapomeňte jídlo a spacáky!

Více o koncepci ITSW najdete zde…