Foto z průběhu ITSW06 – Barva kolem nás a na počítači (Povídání o problematice barev a dosažení barevné věrnosti…)

V noci z 31. května na 1. června 2013 se v naší škole konal seminář a workshop na téma „BARVA KOLEM NÁS A NA POČÍTAČI“. O čem to bylo? Postupně jsme dostali odpovědi na otázky: Jak měříme barvy? Co jsou to barvové prostory? Co je to Color Management? Dá se docílit toho, abychom měli na monitoru stejné barvy jako při fotografování „v terénu“? A jak se dá dosáhnout korektní barevnosti při tisku?
Po absolvování teoretického semináře jsme se vrhnuli na fotografování barevně problematické scény s „kalibrační tabulkou“. Pokračovali jsme kalibrací a profilováním monitoru. Na závěr jsme kalibrovali a profilovali naši školní tiskárnu.
Díky firmě Dataline jsme si mohli vyzkoušet celou řadu zařízení, která řeší nejen nastíněné úvodní otázky. Děkujeme za zápujčku: i1Profiler Pro 2, ColorMunki Desig, SpyderStudio Print, SpyderCube, SpyderColorcheckr, SpyderLenscal.

Z první části – přednášky – můžete zhlédnout video na adrese http://youtu.be/kt6-yDpmY4M.