56. ročník Chemické olympiády, okresní kolo – kategorie D

V pondělí 2. března 2020 se na Gymnáziu Polička konalo okresní kolo 56. ročníku Chemické olympiády kategorie D. Soutěž výborně organizačně zajistilo Středisko volného času Svitavy. Ze školních kol postoupilo celkem 20 soutěžících. Teoretická část byla zaměřena na chemii solí alkalických kovů a alkalických zemin, a dále na reakce vzácných kovů, praktická část potom na identifikaci neznámých vzorků s využitím plamenových zkoušek a specifických reakcí roztoků kovů. Nejvíce chemických znalostí prokázala Anna Vajsová ze Základní školy Masarykova Polička a s celkovým počtem 74,5 bodů zvítězila. Druhé místo patří Lence Feltlové z Gymnázia Polička. Na 3. místě skončila Karolína Machová ze Základní školy Masarykova Polička. Postupujícím do krajského kola moc gratulujeme a děkujeme všem soutěžícím a jejich pedagogům za účast. Krajské kolo se koná v sobotu 27. března 2020 na Fakultě přírodovědecké Univerzity Hradec Králové. Seznam postupujících je uveden zde.

Více informací a fotogalerii najdete na webu chemiejebozi.cz