Okresní kolo Biologické olympiády kategorie C

Okresní kolo Biologické olympiády kategorie C se uskutečnilo ve středu 19. 4. na Gymnáziu v Litomyšli.

Letošní studijní text BiO pro kategorie C i D byl věnován zajímavému ekologicky laděnému tématu s názvem „Bezlesí“.

Ve velké konkurenci 26 mladých zapálených biologů se našim studentům podařilo vybojovat velice dobrá umístění. Vítěz školního kola, Matěj Grundloch, se v okresním kole stal úspěšným řešitelem a umístil se na skvělém 3. místě. Matějovi hrdinně sekundovali Matěj Zahálka i Veronika Jílková, kterým jen velice těsně utekl status úspěšného řešitele. Matěj vybojoval krásné 10. místo a Veronika skončila v těsném závěsu za svým spolužákem jedenáctá.

Všem účastníkům moc gratulujeme, přejeme hodně elánu do dalšího biologického bádání, a hlavně děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Lenka Králová