PTÁCI V AKCI

Pod záštitou Městského muzea v Poličce se v sobotu 18. března 2023 konala akce Ptáci v akci. Program akce byl naplněn nejrůznějšími jarními aktivitami jako tvorba vrkoče nebo krmítka pro ptáčky. Účastníci akce si mohli projít výstavu ptáků nebo se podívat na skutečné dravce s výkladem odborníka. V neposlední řadě se o účastníky starali naši studenti Karolína Tichá, Martin Hegr, Eliška Šandová a Lenka Urbanová. Studenti si připravili nejrůznější aktivity pro děti i straší žáky, které se opět týkaly ptáků. Děti si mohly například prohlédnout peří z blízka, vajíčko s rozpuštěnou skořápkou, přiřadit siluety ptáků k jejich obrázkům nebo rozlišit jednotlivé druhy peří. Studenti si akci moc užili, a tak děkujeme za výbornou organizaci a spolupráci paní magistře Valachové.

Myslím, že akce se velice povedla. Děti i rodiče si program užívali. Na stanoviště občas přicházeli s ostychem, ale zvídavost zvítězila a pak odcházeli s úsměvem na tváři.“ Eliška

S poděkováním studentům

Andrea Trnková