Chemická olympiáda, okresní kolo, kat. D

V pátek 3. března 2023 se na Gymnáziu Polička konalo okresní kolo 59. ročníku Chemické olympiády, kategorie D. Soutěž výborně organizačně zajistilo Středisko volného času Svitavy. Letošní ročník byl velmi náročný a ze školních kol postoupilo pouze 12 soutěžících, ale okresního kola se nakonec zúčastnilo pouze 9 soutěžících. Teoretická část byla zaměřena na téma Nekovy, praktická část potom na chemii uhlíku a důkaz bílkovin.

Nejvíce chemických znalostí prokázala Eliška Bažantová z Gymnázia A. Jiráska Litomyšl a s celkovým počtem 93 bodů zvítězila. Na druhém místě skončila Markéta Dospíšilová ze Základní školy Masarykova Polička s 84 body. Třetí místo obsadil Jan Motyčka z Gymnázia Polička se ziskem 70 bodů. Úspěšnými řešiteli se stali Adéla Grubhofferová a Jan Krištof z našeho gymnázia. Postupujícím do krajského kola moc gratulujeme a děkujeme všem soutěžícím a jejich pedagogům za účast. Krajské kolo se koná v sobotu 1. dubna 2023 na Fakultě přírodovědecké Univerzity Hradec Králové.