Na návštěvě v Evropském parlamentu

Deset studentů našeho gymnázia se díky pozvání europoslance Luďka Niedermayera mohlo 14. září podívat na zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku. Během návštěvy vyslechli krátkou přednášku a zhlédli film o Evropském parlamentu, pak se účastnili besedy s europoslancem Luďkem Niedermayerem a na závěr sledovali živé jednání a překvapivě rychlé hlasování poslanců. Ten den vystoupila v Evropském parlamentu Ursula von der Leyenová, předsedkyně Evropské komise, jejíž zprávu e energetickém stavu Unie studenti mohli sledovat. Návštěvu evropské instituce doplnila prohlídka historických částí Štrasburku – katedrály Notre Dame či čtvrti Petit France. Děkujeme panu europoslanci Niedermayerovi za nevšední zážitek.

Romana Jelínková a Marcela Šplíchalová