„Knihomol“ v Pardubicích

Ve čtvrtek 26. dubna se konala v Pardubicích soutěž v předčítání německého textu „Bücherwurm“. Soutěže se účastní každoročně žáci a studenti základních a středních škol z celé republiky v několika kategoriích. Naši školu reprezentovaly dvě studentky, Klára Pallová a Lea Novotná. Krásného umístění dosáhla žákyně kvarty Klára Pallová, která obsadila v kategorii studentů gymnázií tercie a kvarty 4. místo, z celkového počtu 12 soutěžících. Při předčítání textu se hodnotí plynulost čtení, správná výslovnost a také schopnost zaujmout posluchače svým projevem. Kláře blahopřejeme.

Soutěže se bohužel nemohla zúčastnit naše loňská vítězka J. Raaschová, která bojovala ve stejný den v republikovém finále konverzační soutěže v němčině.