Okresní kolo konverzační soutěže v němčině

Ve středu 13. února se konalo na Gymnáziu ve Svitavách okresní kolo konverzační soutěže v němčině. Školního kola se zúčastnilo devět studentů vyššího gymnázia a postup do okresního kola si vybojovali Jaroslav Drašar (3.A) a Aleš Mach (7.P). Deset soutěžících z pěti škol absolvovalo ve Svitavách nejdříve část poslechovou a poté čekal každého z nich rozhovor s tříčlennou porotou.

Po sečtení bodů za obě části získal J. Drašar 26 bodů z celkového možného počtu 30 bodů a umístil se na krásném 3. místě a vybojoval si tím postup do krajského kola, které se koná 12. března v Pardubicích. A. Mach získal 22 bodů a obsadil 6. místo (výsledky). Oběma studentům děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme.

Jarmila Šťastná