Volejbal na naší škole

Po kovidovém útlumu se vrátily na půdu naší haly i sportovní soutěže, konkrétně okresní kolo ve volejbale dívek a chlapců nejdříve středních škol a o týden později základních škol. Tentokrát pořádaných vždy ve dvou dnech. Středa 9. 3. patřila dívčí starší kategorii, čtvrtek 10. 3. chlapcům středních škol. Po oba dva dny se spolu setkali vítězové obvodních kol, o další postup přijela bojovat družstva z Gymnázia Litomyšl, z Gymnázia Svitavy, z Gymnázia Jevíčko a naše gymnázium. Byly jsme svědky krásných volejbalových klání (dívčí finálový zápas Svitavy – Litomyšl), jednoznačných zápasů (chlapecké zápasy s gymnáziem Svitavy), ale také bohužel zranění (náš dívčí tým). V celkovém výsledku naše děvčata skončila na 3. místě a chlapci na krásném a zaslouženém 2. místě.

V podobném duchu pokračovaly volejbalové zápasy o týden později v mladší kategorii – středa 16. 3. okresní kolo dívek základních škol, čtvrtek 17. 3. okresní kolo chlapců základních škol. V dívčí kategorii jsme zastoupení neměli, zajistili jsme pouze pořadatelskou povinnost. Vítězným družstvem se stalo Gymnázium Svitavy. V chlapecké kategorii jsme zastoupení měli a nakonec velice úspěšné, chlapci poprvé v historii školy vyhráli a postoupili do krajského kola…

Ve středu 23. března jsme vyrazili na krajské kolo do Lanškrouna bez velkého očekávání. Opět nám nechyběla chuť si zahrát a touha zvítězit, což se nakonec podařilo. Soupeře z Pardubic a Výprachtic jsme porazili a zaslouženě získali titul přeborníka Pardubického kraje.

Sestavy našich týmů:

Dívky SŠ: Mlynářová Aneta, Cihlářová Michaela, Jiráňová Veronika, Bartošová Eliška, Matoušová Hana, Pešavová Kateřina, Mourová Marie, Němcová Kateřina

Chlapci SŠ: Jelínek Jan, Toman Jiří, Mrkos Michal, Matouš Pavel, Marek Zbyšek, Klusoň Štěpán, Sodomka Michal, Jílek Aleš, Šmíd Dominik,

Chlapci ZŠ: Mlynář Filip, Dudek Šimon, Šícha Jiří, Král Vojtěch, Jelínek Jakub, Dvořák Jan, Findejs Jakub, Šafář Samuel, Klepárník Kryštof

Všichni zúčastnění zaslouží velkou pochvalu za zápal do hry a předvedené výkony. Svým týmovým přístupem přispěli k příjemně stráveným sportovním chvílím a utvrdili nás v tom, že pořádání těchto soutěží má smysl.