Klokan 2019

V pátek 22. 3. 2019 se na naší škole konalo školní kolo soutěže Matematický klokan. Soutěže se zúčastnili všichni žáci nižšího stupně gymnázia a vybraní žáci vyššího stupně gymnázia. Žáci řešili v jednotlivých kategoriích celkem 24 úloh, vždy osm po třech, po čtyřech a po pěti bodech, maximálně mohli s počátečním vkladem 24 bodů získat 120 bodů. Vítězi v jednotlivých kategoriích se stali v kategorii Benjamin Martin Chalupník (2.P) se 104 body, v kategorii Kadet Kateřina Kotvová (4.P) se 100 body, v kategorii Junior Martin Jílek (5.P) s 84 body a v kategorii Student Matěj Šauer (7.P) s 59 body. Celkové výsledky za okres, kraj a republiku zatím nejsou známy. Celkové výsledky za naší školu najdete zde.

Jan Sigl