Školní kolo biologické olympiády proběhlo v týdnu před jarními prázdninami. Účast napříč ročníky byla letos velká. Celkem jsme měli 37 borců, kteří se utkali v soutěži o celkem 10 postupových míst. Do okresního kola v kategorii D postupují Adéla Nguyen a Jonáš Grundloch z primy, které doplní Matěj Zahálka ze sekundy. V kategorii C zvítězil Matěj Grundloch z tercie, kterému zdatně šlapaly na paty Lucie Kotvová a Kateřina Kastnerová z kvarty. Ve středoškolských kategoriích, kde se postupuje rovnou do kola krajského, nás budou reprezentovat v kategorii B Vojta Jílek z kvinty a Alena Broklová ze sexty. V nejvyšší kategorii A to pak jsou Michal Jílek a Anežka Vargová, oba ze 3.A.

Všichni držíme palce reprezentantům v dalších kolech a náš dík jde za všemi, kteří se nesnadné biologické olympiády zúčastnili.

Díky!